Kampanya Kapatıldı

Kapatılan Canik Başarı Üniversitesi "Alparslan Türkeş Üniversitesi" Olsun

Bu kampanya 1.062 destekçiye ulaştı


Kalanı; gideni; hatta hiç buralı olmayanı herkes Başbuğ Alparslan Türkeş'e sahip çıkıyor madem; öyleyse herkes kişisel hırs ve egolarını bir kenarı bıraksın ve fetöden kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak Samsun'da eğitime kazandırılması için bir araya gelsin.. Bu hareket bunu gerçekleştirecek işadamlarına da, akademisyenlere de sahip.. Bizler, bu hususta bize ne düşerse yapmaya hazırız...

"ERBAKAN" "ECEVİT" "SÜLEYMAN DEMİREL" "İZZET BAYSAL" VAR, GELİN "ALPARSLAN TÜRKEŞ" ' BERABER KURALIM

Türk Tarihinde yer edinmiş çok sayıda kişinin ismi üniversitelere verilmiştir. Başbakanlardan Necmettin ERBAKAN, Bülent ECEVİT, Adnan MENDERES cumhurbaşkanlarımızdan İsmet İnönü, Celal Bayar, Turgut ÖZAL, Abdullah GÜL, Recep Tayyip ERDOĞAN İşadamlarımız Sıtkı KOÇMAN, İzzet BAYSAL, İbrahim ÇEÇEN, Tarihi şahsiyetlerden Namık Kemal, Ahi Evran, Şeyh Edebali ve nicesinin isimleri devlet üniversitelerine verilmiştir. Sadece Türk tarihinde değil, batılı tarihçiler tarafından Sovyetlerin dağılmasına sebep olarak gösterilen 2 unsurdan biri olan Ülkü Ocakları'nın kurucusu olarak dünya tarihine etki etmiş Başbuğ Alparslan Türkeş'in ismiyle bir üniversite kurulmamış olmasını her şeyi geçtim bir Türk genci olarak kabullenemiyorum. Sayın Başbakanımız, 28 Şubat 2017 tarihinde Alparslan TÜRKEŞ Üniversitesi kurulması yönünde bir çalışma talimatı verdiği basında yer almıştı. Gelin hep beraber bu işi bitirelim. Samsun'da ki Canik Başarı Üniversitesinin boşta kalan kampüsünü Alparslan TÜRKEŞ üniversitesi olarak faaliyete geçirelimBugün Samsun Ülkü Ocaklari imzanı bekliyor!

Samsun Ülkü Ocaklari bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Canik Başarı Kampüsü "Alparslan Türkeş Üniversitesi" Olsun». Samsun Ülkü Ocaklari ve imza atan diğer 1.061 kişiye katıl.