Bursa Kokuyor! Hamitler Çöplüğü Temizlenecek mi?

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.


Bursa Osmangazi İlçesi'ndeki Hamitler Çöplüğü (Yenikent Katı Atık Depolama alanı) çok büyük bir alana çok kötü bir koku yaymakta ve yıllardır bu sorun çözülememektedir. 

Merak ediyoruz, Bursa Belediye Başkanı adaylarının bu konuda plan ve projeleri var mı? Ve onlardan bir söz almak istiyoruz.

Çevre sakinleri artık bu kokudan bezdi. 

Hamitler çöplüğü iyice yerleşim yerleri içinde kalmış durumda. Bu çöplüğün yarattığı olumsuzluklardan; Hamitler, Yunuseli, Bağlarbaşı, Akpınar, 1050 Konutlar Bölgesi, Yenibağlar, Emek, Geçit, Balat gibi mahallelerde yaşayan yüz binlerle insan etkileniyor.

5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu gereği ilimizde evsel atıkların toplanmasından İlçe belediyeleri, bertarafından Büyükşehir Belediyesi sorumludur.

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde, Bursa Belediyesi Başkan adaylarının bu konudaki proje ve çözüm önerilerini bilmek ve sorunun çözüleceğine dair onlardan bir söz almak istiyoruz. 

Arıtma esnasında dışarıya sızan bu koku doğru kontrollerin yapılmadığının göstergesi olabilir.

İnsan ve çevre sağlığı için oldukça zararlı olması sebebiyle başta Bursa halkı olmak üzere tüm ülke vatandaşlarının konunun hassasiyetine gereken önemi vermesini dileyerek herkese kokusuz, temiz hava, temiz nefes alabileceğimiz sağlıklı günlere dönüş yapmayı düşlemekteyim.

Benimle aynı düşen insanlarla bir araya gelirsek, bu sorunun çözümü için Belediye Başkanı adaylarından bir söz alabileceğimize inanıyorum.