BURDUR GÖLÜNÜ KURUMADAN KURTARALIM.

BURDUR GÖLÜNÜ KURUMADAN KURTARALIM.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
1.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.
Burdur Valiliği (Burdur Valiliği) ve tarafına Sude Korucu bu kampanyayı başlattı

Yıllar önce oldukça büyük ve temiz olan Burdur Gölü artık yok olmak üzere. Gölü besleyen en büyük akarsu Bozçay'ın üzerinde birden fazla baraj var. Barajların su tutmasıyla birlikte Bozçay'ın suları Burdur Gölüne ulaşamaz oldu , kuraklık başladı. Göl çevresinde açılan çok sayıda sondaj kuyusuda gölü besleyen yer altı sularının azalmasına neden oluyor.

 Eskiden gölde yüzülebiliyordu, temizdi. Artık yüzülebilecek bir gölü bırakın görünecek bir göl bile kalmayacak. Kuraklık sadece göz önünde bulunan bir sorun. Eğer gölümüz kurursa insanlar ve hayvanlar hastalanacak. Burdur Gölü, kuş varlığı yönünden Türkiye’nin en önemli göllerinden birisidir. Derin bir göl olmasına rağmen her yıl sonbahar ve kış dönemlerinde yüz binin üzerinde su kuşunu barındırıyor. Dünyada nesli tükenmekte olan dikkuyruk ördeklerine ev sahipliği yapıyor. Bu yaşam alanının gözlerimizin önünde yok olup gitmesine izin veremeyiz. Ülkemiz için çok değerli olan bu gölü kaybediyoruz. Bu kampanyayı hiçbir siyasi çıkarı düşünmeden başlattık. Bize verilen bu doğal güzelliği korumak için elimizden başka bir şey gelmiyor. Siyasetin paranın pulun bir kenara bırakılmasını istiyoruz. Bunlardan daha önemlisi hepimizin sağlığıdır. Bu sebeple bu şehirde yaşayan ya da yaşamayan herkesin bu kampanyaya destek vermesi gerekiyor. Herkes çıkarlarını bir kenara bırakıp vatanımızın sağlığını düşünerek bu kampanyaya destek vermeli ki bizde sesimizi duyurabilelim. Burdur Gölünün sesi olabilelim. 

Burdur dışındaki şehirlere yapay göller yapılırken zaten var olan bir gölün kurumasına engel olamıyoruz. Lütfen bu kampanyaya destek olun ve yetkili kişilere ulaşmasını sağlayın. Bu ülkenin çevresindeki güzellikleri koruyan kollayan ve önemseyen insanlara ihtiyacı var. Doğal güzelliklerimize  sahip çıkamazsak gün gelecek sahip çıkamadıklarımıza muhtaç olacağız.

BURDUR'UN SESİ OLUN

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
1.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.