Doğrulanmış başarı

Burcu Koçlu'ya bir an önce özgürlük ve tedavi imkanı sağlanmalı @AdaletBakanligi

Bu kampanya 9.471 destekçi ile değişim yarattı!


Hazirandaki Gezi Direnişi boyunca bizlere destek olan arkadaşımız Burcu Koçlu'ya özgürlük istiyoruz! 

Burcu'nun, Myasthenia Gravis adında bir kas hastalığı var. Bu hastalık nedeni ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin vermiş olduğu %52 engelli raporu bulunmakta. Bu hastalık, nükseden krizlere neden oluyor ve acil müdahale olmadığında ölüme sebep veriyor. Krizlerin yaşanmaması için, hastaların özel diyet uygulaması gerekiyor.

Cezaevinde diyet uygulanamadığı gibi arkadaşımızın sosyal yaşantısının olmayışı, sürekli kapalı bir yerde kalması da krizleri tetikliyor. Üstelik acil bir durumda, Burcu' nun sürekli tedavi gördüğü Ege Üniversitesi' ne zamanında yetiştirilebilmesi imkansız. 

Tutuklama, yöneltilen suçlamaların kanıtlanmadığı durumlarda, kişilerin yargılama sürecinde kaçmasını engellemek üzere bir önlem olarak kullanılmaktadır. Yasalarda, bu tür durumlar için adli kontrol gibi başka pek çok önlem yöntemi de bulunmaktadır. Devlet, özellikle politik davalarda, kişileri tutuklu tutmayı benimsemiştir. Oysa ailesi yanındayken bile zar zor yaşamını sürdüren hasta tutsakların kaçabilmeleri mümkün değildir. 

Bizler, İzmir Kadın Platformu olarak, Arkadaşımı Merak Ediyorum kampanyası altında, Burcu Koçlu'nun yargılama sürecinde özgür bırakılmasını ve ihtiyaç duyduğu tedaviyi görebilmesini talep ediyoruz.

Siz de destek verin, sesimizi duyuralım! 

Not: Kampanyayı imzaladıktan sonra Facebook, Twitter ve mail yoluyla çevrenizdekilere duyurun, daha çok kişinin desteğine ulaşalım.Bugün Arkadaşımı Merak Ediyorum - İzmir Kadın Platformu imzanı bekliyor!

Arkadaşımı Merak Ediyorum - İzmir Kadın Platformu bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Burcu Koçlu'ya bir an önce özgürlük ve tedavi imkanı sağlanmalı @AdaletBakanligi». Arkadaşımı Merak Ediyorum - İzmir Kadın Platformu ve imza atan diğer 9.470 kişiye katıl.