#40gün_aynigiy

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.


Markete peynir almak için girip; ayakkabı sileceği, kulak çöpü, çöp poşeti, saksı ve bilimum aslında o an için gerek olmayacak şeylerle poşet poşet çıkış yaptığınız oldu mu ?? Hadi bunlar zamanla gerek olabilecek ve evde dursun dediklerimizden� ya sırf almak için aldıklarınız� o an yüzüne bakıp eve girdiğiniz anda bir kenara, üç beş güne de çöpe attıklarınız olmadı mı ?

HELE O İNDİRİM GÜNLERİ ���

Sırf indirimde diye evde iki tane olandan bir tane daha alma isteği, indirim mesaj ve maillerine kayıtsız kalamama ve ille bir icabet etme ateşi sarmadı mı, yüreğinizi?

Kaç tane ayakkabınız var ? Kaç tanesini kullanıyor sunuz? Kaç tane ceket aldınız bu yıl ? Kaç tanesine ihtiyacınız vardı??

Satın aldığınız her şeyi ; ihtiyaç, içerik, maliyet süzgeçlerinden geçirerek mi alıyorsunuz � yoksa onda var bende de olsunlar mı hakim tüketiminize ya da farkında bile olmadan kapsama alanına girilen moda algılarının mı esaretindesiniz?  

Alış veriş öncelikleriniz ne ? Mesela son aya ait kredi kartı ekstrenizin harcama dağılım grafiğine bir bakın� en çok hangi alana sarf etmişsiniz parçacıkları � Bu arada kaç tane kredi kartınız var? Kaçını tam ödeyebiliyor kaçını asgaride bırakıyorsunuz �Maaş /borç dengesini sağlayabiliyor musunuz yoksa her ay maaşa mı çalışıyorsunuz ????

Sizi bilme amaaaa bu ve bunlardan daha fazlasını yıllardır itina İle yapıyorum � Bu konuda yalnız olmadığımı aynı çıkmazın içinde azımsanamayacak bir kitlenin bulunduğunu da görüyorum. Bütün bunlara dur diyebilmek adına son üç aydır harcama planı yapıp kendimi çeki düzene sokmaya çalışıyorum � şimdilik yeterli olduğunu söyleyemiyorum  ama ilerleme kaydettiğim kesin �

Biliyorum ki insanın en büyük düşmanı kendi nefsi �İşte bu kampanya tam da bu düşmanı ıslah etmek için başlatılmıştır! Kendi nefsimizin ıslahı�

Kampanya tam 40 gün sürecek. 40 gün boyunca aynı kıyafeti giyeceğim.

Detayları şu şekilde maddeleyebiliriz���

�Rahat ve yapılan işin gereğini yansıtacak bir kıyafet seçiyor ve işe başlıyoruz�

�Kıyafet mesai saatlerinde üzerimizde olacak

� İhtiyaç dahilinde yıkamayı unutmuyoruz �

�İç giyim ve takılarla ilgilenmiyoruz☺️

�Mevsim şartlarına göre ceket ve ayakkabı kullanımı serbest�

�Her günü fotoğraflıyor ve 

#40gün_aynigiy

#bilinçsiztüketimeson

#ihtiyaçmıistekmi

(Hashtag) başlıklarla , o gün bu kampanyanın bize ne kazandırdığını belirten birkaç cümle ekleyerek sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz. ( İnstagram kullanıcıları @buket_ertugrul_akyol a da atıf yapabilir � Ben bütün paylaşımlarımı instagram  hesabım üzerinden yapacağım� 

�Dahil olmak isteyen herkes kendi 40 gününü planlayabilir

Bu kampanya #BirBuketÖğretmen tarafından tüketim çılgınlığımızın � farkına varmak adına başlatılmıştır�