Bu ÖYKÜ’lerin Mutlu Bir Sonu Olmalı İmza Kampanyası: Öyküleri ve Gülücükleri Hiç Bitmesin!

Doğrulanmış başarı

Bu ÖYKÜ’lerin Mutlu Bir Sonu Olmalı İmza Kampanyası: Öyküleri ve Gülücükleri Hiç Bitmesin!

Bu kampanya 144.245 destekçi ile değişim yarattı!
Başlama tarihi:
Muhatap:
sağlık bakanlığı ve

Bu kampanya neden önemli?

Kasım 2018’den beri sevgili Öykü Arin ve tüm lösemi hastalarını yaşatma umudu için bir mücadele içerisindeyiz. Bu mücadele aynı zamanda büyük bir dostluk ve dayanışma örneği gösteriyor. Bizler Öykü Arin’in ve tüm lösemi hastalarının iyileşmesini istiyoruz. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.

Her insan bir dünya, her çocuk biricik. Ancak onların bekleyecek zamanı yok maalesef. Sağlık Bakanlığı’na aylık sekiz bin beş yüz olan inceleme kapasitesini yirmi beş bine çıkardıkları için tüm lösemili hastalar adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Lakin bu kapasite hâlâ yeterli değil.

Çünkü Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi’nin (TÜRKÖK) verilerine göre, kemik iliği nakli bekleyen yaklaşık 1700 hasta ve incelenmeyi bekleyen 100.000’e yakın kan örneği var hâlâ.

Bu kan örnekleri işlendiğinde yaklaşık 1700 lösemi hastasının hayatını kurtaracak ve aynı zamanda gelecekteki olası lösemi hastaları için de umut olacak.

Bizler Sayın Sağlık Bakanı’nın sesimizi duyarak tedavi edilebilir bir hastalık olan lösemi ile ilgili Öykü Arin ve tüm lösemili hastalara umut olmasını, taramaların ivedilikle yapılması için Sağlık Bakanlığı'nın çözüm üretmesini istiyoruz.

Öykü Arin ve diğer hastaların sağlıklarına kavuşabilmesi için taleplerimiz şunlardır:

-HLA taraması yapılmamış yaklaşık 100 bin kan örneğinin hızlıca işlenebilmesi için uygun laboratuvarları/teknolojileri olan üniversite hastaneleri ve özel hastanelerin devreye sokulması,

-Yurt dışındaki laboratuvarlarda numunelerin çalışılması,

-TÜRKÖK ’e yapılacak ilave personel/makine desteği ile daha hızlı HLA taramaları yapılması.

Sadece Öykü değil birçok lösemili çocuğa/hastaya elimizden gelen desteği fazlasıyla sağlamak hepimizin sorumluluğudur.

Bu durumu ve taleplerimizi imzalarımız eşliğinde yetkililere iletmek istiyoruz. Siz de bir imza atarak Öykü Arin’e ve tüm lösemili çocuklara umut olun.

ÖYKÜ ARİN’E UMUT OL GÖNÜLLÜLERİ

Doğrulanmış başarı

Bu kampanya 144.245 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş