Kampanya Kapatıldı

Adalet Bakanlığı ve Mersin Barosu: Bu Cani Avukata Acilen En Büyük Cezayı Verin!

Bu kampanya 8.559 destekçiye ulaştı


30 Mart Çarşamba akşamı Mersin’de ikamet eden ve çalışan HTS isimli avukat, arkadaşının yardımı ile öldürdükleri bir köpeği (ya da tilki) ağaca asmışlar ve bunun resimlerini facebook profilinde paylaşmıştır.

Kanun bekçisi olması gereken, önemli bir mevkiideki bir şahsın böylesine canavarca hislerle bir canlıyı öldürmesi, ağaca asması ve bunu sosyal medyada aleni bir şekilde paylaşması akıl almaz bir durumdur.

Zaten yeterince ülkemizde hayvanlara eziyet eden, işkence eden, tecavüz eden ve öldüren insanlar var iken bir avukatın da böyle bir vahşete imza atması, bunu soğuk kanlılıkla paylaşması herkesi şoke etmiştir.

İvedi şekilde bu avukat hakkında yasal işlem başlatılmasını, barodan atılmasını ve avukatlık belgesinin iptalini Adalet Bakanlığından ve Mersin Barosundan talep ediyoruz.

Not: Şahıs olayın duyulmasından birkaç saat sonra önce paylaşımlarını sildi sonra facebook hesabını. Ama bundan hemen önce video ile ekran görüntüsü aldık.Bugün Nazım Hikmet imzanı bekliyor!

Nazım Hikmet Öztürk bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Bu Cani Avukata Acilen En Büyük Cezayı Verin!». Nazım Hikmet ve imza atan diğer 8.558 kişiye katıl.