Türkiye Tüketici İnternet Upload hızları adil fayda sağlar nitelikte güncellenmesi

Türkiye Tüketici İnternet Upload hızları adil fayda sağlar nitelikte güncellenmesi

Başlama tarihi:
7 Mart 2022
Muhatap:
BTK ve
İmzalar: 19Sonraki Hedef: 25
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Ari Cakir

Selamlar, 

Bireysel kullanıcılar kablonet ve Türk Telekom ile standart 100/5mbps özel paket ile 100/10 ve kotasiz özel hatlarda 100/20 şeklinde asimetrik upload hızları alıyoruz. 

Evden çalışma ve Dijital Üretkenlik ihtiyaçları göze alındığında bu hızlar halkın ufkuna ket vuruyor, üretkenliği sınırliyor, toplantılarda Ülkenin imajını sarsan bir etken oluyor.

Sadece Bir operator değil, Tüm operatörler ile problem yaşıyoruz. Muasır  medeniyetler  seviyesinde mevcut ülkelerde  1000mbps üzeri hızlarda indirme, 300Mbps hızlarda gönderme oranları mevcut.

GSM operatörleri  mevcut 4.5G hızında bile 10misli hızlarda Upload hizlarina erişebilirsiniz, ev internet kullanıcıları Internet sağlayıcıları  tarafindan mağdur  ediliyor.

Adil olarak EV internet kullanıcılarının minimum upload hızının 20Mbps olarak mevcut koşul  ve ihtiyaçlar göz  onunde bulundurularak güncellemesini ve hız paketine oranla erişilebilir fiyatlarda artış  yapılmasını  talep ediyoruz.  

Ne yazık ki upload hızları tüm paketlerde aynı sınırlama yapılarak, tüketici haklarına da aykırı bir durum oluştuğunu düşünüyorum, 20mbps download hızı paket kullanan da aynı upload hızı veriliyor, 100mbps ve hatta 200mbps 'de de aynı upload veriliyor.  Bu teknolojik kisitlari olmayan Fiber altyapısı kullanan servis sağlayıcıları da bu mağduriyeti kullanıcılara yasatmaktadir.

Kullanıcılar çaresiz bırakılıyor, 20mbps'a varan upload'dan faydalanmak için fahiş ücretlere tabi tutuluyor.

Hemen destekle
İmzalar: 19Sonraki Hedef: 25
Hemen destekle