Boğaziçi'nde tutuklananlar serbest bırakılsın, kayyum rektör şiddeti son bulsun!

Boğaziçi'nde tutuklananlar serbest bırakılsın, kayyum rektör şiddeti son bulsun!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.000.
50.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.
Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü ve tarafına Ögrenci Sendikası bu kampanyayı başlattı

Melih Bulu'nun okula rektör atandığı bir aydan bu yana Boğaziçi Üniversitesi şiddetten, baskıdan, gözaltından başka bir şeyle gündeme gelmiyor. Türkiye'nin en prestijli üniversitelerinden birinin itibarı yerle bir ediliyor. Melih Bulu'yu ne hocalarımız, ne de biz okulumuzda istemiyoruz. Bugüne kadar yaşananlara baktığımızda şöyle düşünüyoruz: “Melih Bulu'nun hayallerinde saygın bir Boğaziçi Üniversitesi yok, tam teşekküllü bir Boğaziçi Polis Akademisi var.”

Melih Bulu kayyum rektör olarak atandıktan sonra, önce İstanbul'da Melih Bulu’yu protesto eden onlarca öğrencinin evi şafak baskınlarıyla basıldı. Bu öğrencilerde hiçbir suç bulunamayınca ve buradan fayda elde edilemeyince, bu defa okul öğrencisi LGBTİ+ arkadaşlarımız, yine hiçbir suçları olmadıkları halde hedef gösterildi. Okuldaki bir resim sergisi bahane edilerek, 2 ÖĞRENCİ TUTUKLANDI.

Bu da yetmezmiş gibi, Melih Bulu'yu ve diğer kayyum rektörleri protesto ederken çeşitli günlerde, yoğun polis saldırısı ile gözaltına alınan ve mahkemeye çıkartılan 8 ÖĞRENCİ ARKADAŞIMIZ DAHA TUTUKLANDI.

Son olarak ise, inanılmaz bir hukuksuzluk örneği sergilenerek, Öğrenci Sendikası üyesi, Mimar Sinan Üniversitesi öğrencisi Beyza Buldağ "Boğaziçi için WhatsApp grubu kurmak" iddiasıyla evinden gözaltına alındı ve AYNI GÜN İÇERİSİNDE TUTUKLANDI. Kanıt mı? Kanıt da şu: Beyza'nın telefon numarasının son 2 hanesi!

Melih Bulu'nun mevki-makam hırsı bitmek bilmiyor. "Rektörümüzü kendimiz seçebiliriz, hocasıyla-öğrencisiyle biz Boğaziçi'yiz" dediğimiz için terörist diyerek yaftalanıyoruz. Muhalefetin çeşitli kesimlerinin de çeşitli oy hesaplarıyla bizi yalnız bıraktığı koşullarda Troll'lere, yandaş medyaya ve atanmış rektör Melih Bulu'ya karşı yurttaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var.

Taleplerimiz net:

  1. Uydurma gerekçelerle tutuklanan 11 arkadaşımız serbest bırakılsın.
  2. Kayyum rektör Melih Bulu (ve diğer kayyum rektörler), üniversiteye karşı işlediği suçlar için derhâl istifa etsin.
  3. Boğaziçi Üniversitesi (ve diğer tüm üniversiteler), kendi rektörüne kendi içinde düzenleyeceği seçimle karar versin.

"Bir imza ile ne değişir?" diye düşünmeyin, yanımızda olduğunuzu gösterin. Ülkenin gençliğini yalnız bırakmak, ülkenin geleceğini sahipsiz bırakmaktır.
Cezaevine götürülen arkadaşımızın videoda söylediği gibi: Bundan sonrası bizde.Boğaziçi'ni puanla kazandık, ısrarla savunuyoruz!

#AşağıBakmayacağız

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.000.
50.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.