UAE'de sokak hayvanlarinin zehirlendirilmesi durdurulsun/Stop poisoning strays in UAE

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 150.000.


English  Italiano

Merhaba, ben Melisa. 4 yıl Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşamış biri olarak, BAE’de  sokak hayvanlarıyla ilgili çok önemli bir soruna dikkatinizi çekmek istiyorum. 

Birleşik Arap Emirlikleri’nde her gün onlarca hayvan hükümetin “öldürme barınakları”nda öldürülüyor. BAE’deki barınaklar yalnızca öldürme barınakları. Sokakta bulunan hayvanlar (evcil hayvanlar ve sokak hayvanları) Belediye tarafından toplanarak, öldürme barınaklarına götürülüyor. Bu barınaklarda yer sorunu olduğu için çok sayıda hayvan çölde 60 derecenin altında susuz, gölgesiz ve mamasız cani bir şekilde ölüme bırakılıyor. 

Su an Abu Dhabi’de yaklaşık 100.000 kedi, on binlerce köpek ve Dubai'de de bir o kadar kedi ve köpek çok zor imkanlar altında hayatta kalmaya çalışıyorlar. 

Bu hayvanların çoğu ülkede çalışmaya gelip, evine evcil hayvan alıp, sonra da evine dönen kişiler tarafından sokağa atılmış hayvanlar. Aslında sokak hayvanları bile denilemez! 

BAE'de hükümete ait her bir barınakta günde yaklaşık 10 ila 30 arasında kedi ve 10-15 köpek öldürüyor! Bu rakamlar sadece barınakta öldürülen hayvanların sayıları. Çöl'de ölüme bırakılan, ve sularinin icine zehir atip öldürülen sayılar ise daha yüksek!

İki haftadır, BAE’de expo 2020 için hazırlıklar baslatıldı. Bu hazırlıkların içerisinde sokakta bulunan tüm hayvanların toplatılması kararı alındı. En son bir hafta içerisinde 500 den fazla kedi ve yüksek miktarda köpek öldürüldü. ‘’ Sokak Temizlikleri’’ hala devam ediyor! Bu toplama süreci içinde eğer evcil hayvan da var ise, onu da yasal olarak dışarıda gezdiği için öldürme hakları açıklandı.

Biz, Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinden, bu ‘TEMİZLİK ÇALIŞMALARI’nın acilen durdurulmasını talep ediyoruz! 

Tüm öldürme barınaklarının insani barınaklara dönüştürülmesini talep ediyoruz! 

BAE İklim Değişikliği ve Çevre Bakanlığından, sokak hayvanlarını toplayıp, barınaklarda öldürmek veya çöllerde 60 derece altında susuz, gölgesiz, mamasız ölüme terk etmek yerine onlara beslenme istasyonları kurmasını talep ediyoruz!

BAE hükümetinden, sokak hayvanlarının nüfus artışını engelleme acısından ve daha fazla evsiz hayvanların acı çekmesini önlemek için ücretsiz kısırlaştırma hizmetleri sağlamasını talep ediyoruz!

BAE'de zaten aşırı hava koşullarında hayatta kalmak icin her gün savaş gösteren bu hayvanlara daha fazla saygı ve özen istiyoruz! Yaralı sokak hayvanları için ücretsiz veya indirimli veterinerlik hizmetleri taleb ediyoruz! 

Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinden, orada yaşayan veya turist amaçlı gelen insanların sokak hayvanlarını besleyince verilen AED500 ceza miktarının kaldırılmasını talep ediyoruz! 

Lütfen imzalayıp paylaşarak sesimizin duyulmasına yardım edin. 

..........

The UAE has a glaring, and growing, problem with stray cats. Their numbers are huge, and escalating rapidly, with an estimated 100,000 cats living on the streets in Abu Dhabialone and tens of thousands more in Dubai.

United Arab Emirates, has governmental only KILL SHELTERs. Strays get collected by the Municipality and either abandoned in the desert under 60 degrees without water and food or brought to the nearest KILL SHELTER. Each governmental Shelter in UAE puts approx. 10-30 cats asleep, daily!

We demand the government of United Arab Emirates to change all KILL SHELTER in UAE into proper human NON KILL shelter. To provide all abandoned stray cats and dogs the chance to get adopted and to live!

We demand the UAE Ministry of Climate Change and Environment to place feeding stations for the strays instead of collecting and killing them or to abandon them in the desert and leave to die!

We demand the UAE government to provide free of charge TNR services to stop further stray population grow and the suffer to more homeless strays.

We demand more respect and care for strays, trying to survive in UAE under extreme weather conditions! As well as Free of charge veterinary services for injured strays.