Kampanya Kapatıldı

BESLEDİĞİ KÖPEĞİ SOKAĞA TERK EDİP BAŞKA BİR KÖPEĞİN ÖLMESİNE NEDEN OLAN ÖMER U. CEZALANDIRILSIN

Bu kampanya 5.436 destekçiye ulaştı


ORMAN SU İŞLERİ BAKANLIĞI,EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ,ORMAN SU İŞLERİ 1. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 

ŞİKAYETÇİ                           : Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği ( SOHAYKO) 34-210-123

ŞÜPHELİ                               : 1- Ömer U.

                                                İSTANBUL SULTANBEYLİĞİ

SUÇ TARİHİ                         :23.02.2016

AÇIKLAMA                          :

Yukarıda ismi geçen şahıs nereden ve kimden aldığı belli olmayan Pitbull ırkı köpeği oturduğu mahalleye getirerek beslemeye başladığı,köpeğin çok havlaması nedeni ile sokağa terk ettiği tespit edilmiştir.

Bahse konu köpeğin sokağa salınması sebebi ile 24.02.2016 gecesi Edip sokak no 20 daire 2’de yaşayan Tolga K. İsimli şahısın bahçesinde beslediği köpeğe saldırdığı saldırıya uğrayan köpeğin sahibinin derneğimizden yardım istemesi üzerine verilen adrese gidildiği saldırıya uğrayan köpeğin genel durumunun kötü olması sebebi ile gece 01:15 civarlarında derneğimizce nöbetçi veteriner hekime götürüldüğü ancak köpeğin yapılan tüm müdahelere rağmen hayatını kaybettiği tutanak altına alınmıştır.

Bu görüntüleri ve  videoyu izleyenlerde , bu olayı öğrenen tüm vicdan sahibi insanlarda  olduğu gibi bizim ruhumuzda da derin bir yara açmıştır.Biz bir hayvan sever ve hayvan hakkı savunucusuyuz.

Bahse konu köpeği başı boş bırakarak başka bir köpeğin ölmesine neden olan bu kişinin facebook sosyal paylaşım sitelerinde yapılan araştırmalarda bila tarihlerde farklı pitbull köpekler ile resimleri bulunduğu ancak bu köpeklerin şuanki durumunun ne olduğunun tespit edilemediği için o köpeklerinde hayatlarından endişe edilmektedir.

 Birbirlerine kalıcı şekilde zarar veren köpekler  “can” dır.Tıpkı biz insanlar gibi doğuştan yaşam ve iyi yaşama hakkına sahip varlıklardır.Unutulmaması gereken ise Ömer U. isimli şahısın pitbull ırkı köpeği sokağa başı boş terk etmesi köpeğin vücudunda eski yaraların bulunmasu bu köpeğine uyguladığı işkence veya dövüştürme olarak düşünülmektedir.Bu davranış 5199 sayılı kanunun ilgili maddelerince cezalandırılması gereken bir uygulamadır.

TALEBİMİZ                              : Yukarıda açıklamaya çalıştığımız nedenler sebebi ile beslediği köpeği başıboş sokağa terk eden,bu terk etmeden dolayı başka bir köpeğin ölümüne sebep olan Ömer U.nun 5199 sayılı kanunun ilgili maddelerince cezalandırılması gerekmektedir.

Gerekli çalışmalar yapılarak bahse konu şahısın cezalandırılması derneğimize konu ile alakalı olarak bilgi verilmesini saygılarımızla arz talep ederiz.

 Bugün Sohayko imzanı bekliyor!

Sohayko Dernegi bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «BİR KÖPEĞİN ÖLMESİNE NEDEN OLAN ÖMER U. CEZALANDIRILSIN». Sohayko ve imza atan diğer 5.435 kişiye katıl.