OKUMAK HERKESİN HAKKI- Kemal Okuyucu

OKUMAK HERKESİN HAKKI- Kemal Okuyucu

Başlama tarihi:
2 Kasım 2019
Muhatap:
Bingöl Belediye Başkanı ve 3 diğer muhatap daha
İmzalar: 57Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: EZGİ DEMİRTAŞ

Merhaba,

 TRT belgeselde sırtına çocuğunu almış, onu okula götüren bir baba vardı. Herkes bizim kadar şanslı değil diye üzülürken meğerse aynı durum dibimizde de yaşanıyormuş da haberimiz yokmuş! Sizlere bir haber sitesindeki yazıyı iletiyorum;

"Kaynarpınar Köyü'ne bağlı 20 nüfuslu, 7 haneli Aktaş mezrasında oturan Kemal Okuyucu, köydeki okulun 3 yıl önce öğrenci yetersizliği nedeniyle kapanmasının ardından oğlu Serhat (12) ile kızı Ruken'i (10), 20 kilometre uzaklıkta bulunan Yedisu ilçesindeki okullara kaydettirdi.

Mezraya ulaşımın sağlandığı köprünün yolu uzatması ve bu yolun heyelan ve çamur nedeniyle sık sık kapanması nedeniyle servis aracı köye gelemiyor. Okuyucu, 6'ncı sınıf öğrencisi oğlu Serhat ile 3'üncü sınıf öğrencisi olan kızı Ruken'i her gün 4 kilometre yol gidip, yolda belirli bir noktada bekleyen servis aracına ulaştırıyor.

Mezraya ulaşımın sağlandığı köprünün yolu uzatması ve bu yolun heyelan ve çamur nedeniyle sık sık kapanması nedeniyle servis aracı köye gelemiyor. Okuyucu, 6'ncı sınıf öğrencisi oğlu Serhat ile 3'üncü sınıf öğrencisi olan kızı Ruken'i her gün 4 kilometre yol gidip, yolda belirli bir noktada bekleyen servis aracına ulaştırıyor."

Ne vahim bir durum değil mi? Bizler şehrin içinde kaybolurken Kemal Bey'in tek isteği var, o da " Servisin  gelebilmesi için Peri Çayı üzerine köprü kurulması."

Haydi imzanı ver ve bu hareketin bir parçası ol!

Hemen destekle
İmzalar: 57Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle

Karar Vericiler

  • Bingöl Belediye Başkanı
  • Karayolları müdürlüğü
  • Bingöl Karlıova Belediyesi
  • Bingöl Kaynarpınar Köyü Muhtarlığı