Kampanya Kapatıldı

Dilencilere Para Vermek Yasaklansın

Bu kampanya 15 destekçiye ulaştı


Yardımlaşma bilincinin yerleşmesi ve yapılan yardımların devlet nizamında kontrollü şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaşması için aşağıdaki konulara dikkat edelim:

1. Sokaklarda, caddelerde ve trafik lambalarında dolaşan dilenciler ve kayıt dışı toplanan bağış ve yardımlar milletimize hiç yakışmıyor.

2. Yardıma muhtaç insanlara; Devletimiz, Valilikler, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Vakıf ve Dernekler azami hassasiyetle ihtiyaç sahiplerine her türlü destek veriyor.

3. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak yardımların önü açılsın, kandırılan insanların duyguları ve emekleri sömürülmesin.

4. Küçük çocuklar, hamile kadınlar, engelliler ve yaşlılar dilendirilerek eziyet edilmesin ve kötü niyetli şebekelerin rant kaynağı olmasın.

5. Makbuz karşılığı yapılan yardımlar ile yardım ağı sebep ve sonuç ilişkileri devlet nizamına girsin, vakıf ve dernekler adı altında rastgele para toplanamasın.

6. Kayıt dışı yardım yapmanın yasaklanması milletimizin yanlış yardım yapmasının önüne geçecek en önemli etkendir.

7. Yardım alma ve yardım etme konularında halkın bilinçlendirilmesi, devlet ve millet tarafından itibarı olan kuruluşlar tercih edilmeli.

8. Yardım yapan kuruluşlar devletin daha sıkı denetiminde olmalı ve markalaşmalı. Örneğin; Mehmetçik vakfı, Kızılay derneği gibi spesifik kuruluşlar olmalı.

9. Yardım yapmak isteyen yardım severler hangi konuda yardım yapmak istiyorsa o alanda hizmet veren vakıflara yardımlarını yapmalı. Vakıflar dışında Devlet, Belediye, Valilik, Kaymakamlık ve Derneklerin Yardım yapmaları yasaklanmalı.

10. Yardımlaşmanın rant ve siyasi çıkar olarak kullanılmaması için YARDIMLAŞMA NİZAMI YENİDEN ELE ALINMALIDIR..

HAYDİ YARDIMLAŞMA NİZAMINI YENİDEN DÜZENLEYELİM Yetim ve Öksüzler, Öğrenciler, Kimsesiz Çocuklar, Kızlar, Kadınlar, Yaşlılar, Engelliler, Yoksullar, Borçlular, Hastalar, Yolcular, Evlenecekler, İşsizlere SAHİP ÇIKALIM..

Yardıma vesile olan yardım yapmış gibidir. Devletimiz ve devlet adamlarımız yapılan yardımların doğru yere ulaşmasından sorumludur ve milletin refahı yapılan yardımların düzenlenmesi katkı sağlayacak haksızlıklar, ahlaksızlıklar azalacak gülen yüzler artacaktır..

Saygı ve muhabbetle kalın Mustafa ERİKLİ

https://www.facebook.com/dbvik/Bugün Mustafa imzanı bekliyor!

Mustafa Erikli bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Binali YILDIRIM: Dilencilere Para Vermek Yasaklansın». Mustafa ve imza atan diğer 14 kişiye katıl.