BİMER: KADINA ŞİDDET VE ÇOCUK İSTİSMARI DERSİ AÇILSIN!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.


BİMER:Öncelikle ülkemizde ciddi bir sorun olan Kadına Şiddet ve çocuk istismarı ile ilgilidir bu paylaşım. Biz Adnan Menderes Üniversitesi  öğrencileri olarak Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bu talebimizi isteme gerekçesinde bulunduk.

Duyduk ki ilkokul öğrencilerine bazı dersler zorunlu hale getirilecek. Biz de istedik ki ülkemizde gündemde olan temel sorunun bir an önce çözülmesi için Kadına şiddet ve çocuk istismarını anlatan bir dersi yürürlüğe koymak. En azından okul öncesinde bu eğitim başlamalı şimdiden çocuklarımız bilinçlenmeli ortaokul  lise öğrencilerine dahi bununla ilgili zorunlu veya seçmeli ders kontenjanı açılırsa eğer göreceğiz ki ileri zamanlarda kadına şiddet de, çocuk istismarı da bir nebze olsun azalacak, çocuklarımız&gençlerimiz şiddete karşı bilinçlenecek ve bunun sonucunda kendilerine yapılan veya yapılacak olan her türlü şiddet veya istismara karşı çıkabilecek duruma geleceklerdir.

  • Yaptığımız araştırmalar sonucu kadına şiddet ve çocuk istismarının sebeplerinden biri de eğitim. Gelin bize destek verin ve bir nesil şiddet görme tehlikesinden kurtulsun. Artık kadınlarımız ölmesin. Bu kampanyayı imzalayarak bize destek olabilirsiniz. Şimdiden destekleyen , desteklemeyen herkese çok teşekkür ederiz.


Bugün Özlem imzanı bekliyor!

Özlem Yılmaz bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «BİMER: Kadına Şiddet ve Çocuk İstismarı Dersi Açılsın!». Özlem ve imza atan diğer 528 kişiye katıl.