Kampanya Kapatıldı

Avrasya Tüneli'nin Kurnazca Kestiği Cezalara Dur Deyin!

Bu kampanya 120 destekçiye ulaştı


Gün içerisinde araçlarımızla birçok defa gişelerden geçiyoruz. HGS/OGS sistemleri ile geçiş ücretleri tarafımızdan tahsil ediliyor. Zaman zaman geçiş sistemimizde kredi bitmiş olabiliyor ve bu durumlarda kaçak geçiş yapmış oluyoruz. Geçiş ücretinin ne kadar olduğunu veya kaçak geçiş olup olmadığını da her gişede bilgilendirici ekranlarda görebiliyoruz. Kaçak geçişten sonra 15 gün içerisinde kredi yüklememiz durumunda ise tahsil edilemeyen tutar mevcut bakiyemizden karşılanıyor. Normal şartlarda ve vatandaşa verilebilecek güzel bir hizmet bu zaten.

Ancak Avrasya Tüneli'nin giriş ve çıkışlarında hiçbir şekilde bilgilendirici ekran, uyarı, mesaj vs bulunmamaktadır. Buna karşılık olarak eğer HGS/OGS bakiyenizde yeterli kredi yoksa ve kaçak geçiş yapmışsanız, bunu da bilemediğiniz gibi bir de 15 gün içerisinde kredi yüklemeniz durumunda bu bedel sizden tahsil edilmiyor, yaklaşık olarak 11 katı ceza kesiliyor insanlara. Üstelik bu cezanızı da eğer siz özel olarak Avrasya Tüneli sitesinden kontrol etmiyorsanız göremiyorsunuz. Ancak ceza ve borçlarınız birikip icralık duruma geldiğinizde Avrasya Tüneli sizlere toplam borç ve ceza miktarı ile birlikte ihtar gönderiyor ve avukat masraflarının da size ait olacağı bildiriliyor. Yapılan bu uygulamanın, tünelde hiçbir bilgilendirme yapılmamış olmasının, bundan sonra bilgilendirme yapılsa dahi önceki yaşananlardan dolayı mağdur olan insanların tüketici haklarının, bilgilendirilme haklarının, vatandaşlık haklarının karşılanması, cezaların silinmesi, uygulamanın değiştirilip özel bir şirketin Türkiye vatandaşlarını dolaylı şekilde kandırmasının önüne geçilmelidir. Bu durumun bilinçli olarak yapıldığı, insanları dolandırma amaçlı yapıldığı konusunda birçok kişi hemfikir. Avrasya Tüneli'nin bu uygulamasına karşılık devletimizin mevzubahis şirkete ayrıca yaptırım ve ceza uygulaması da bir diğer talebimizdir.

Lütfen bu konuda destek olun, artık kandırılmayalım.Bugün Volkan imzanı bekliyor!

Volkan Ekşi bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «BİMER: Avrasya Tüneli'nin Kurnazca Kestiği Cezalara Dur Deyin!». Volkan ve imza atan diğer 119 kişiye katıl.