Kampanya Kapatıldı

Atatürk Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi sınav tarihlerini değiştirsin.

Bu kampanya 198 destekçiye ulaştı


  Atatürk üniversitesi açık öğretim fakültesi ile Anadolu Üniversitesi açık öğrenim fakültesi ikinci öğretim dönemi akademik takvimi adı geçen kurumların İnternet sitelerinde açıklanmıştır.

Her iki fakültenin vize sınavları aynı hafta sonu 29/04-30/04. günlerine planlanmıştır. Aynı şekilde her iki fakültenin final sınavları aynı hafta sonu 03/06-04/06 günlerine planlamıştır.

Söz konusu fakültelerde öğrenime devam eden öğrencilerin iki üniversitenin vize ve final sınavlarına aynı tarihlerde giremeyeceği açıktır.

Sınavlardan herhangi birinin tercih edilmesi halinde diğerindeki kayıp not sistemi nedeniyle telafi edilmeyecek boyuttadır, dönem kaybı ile sonuçlanacağı açıktır.

Söz konusu kurumlara sınav tarihlerinin düzenlenmesi hususunda başvuru yapıldığı ancak değişikliğin hangi üniversite tarafından yapılacağı hususunun açıklığa kavuşmadığı yönünde bilgiler alınmıştır.

Öğrencilerin mağdur edilmeyecek düzenlemenin ilgili üniversiteler tarafından yapılmasını, mümkün olmadığı takdirde konunun YÖK veya ilgili kurum/makam tarafından ele alınarak sınav tarihlerinin yeniden belirlenmesini arz ederim.

 

 

 Bugün zuhal imzanı bekliyor!

zuhal yıldırım bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «bimer: Atatürk Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi sınav tarihlerini değiştirsin.». zuhal ve imza atan diğer 197 kişiye katıl.