Kampanya Kapatıldı

TOBB ETÜ'de sorunsuz ve çökmeyen ders seçim sistemi istiyoruz

Bu kampanya 222 destekçiye ulaştı


TOBB Ekonomi Ve "Teknoloji" Üniversitesinde her dönemin başında tüm öğencilerin ortak olarak yaşadığı ve kimilerimizi adeta final dönemindeki gibi strese sokan bir durum var ne yazık ki: Etubis üzerinden ders programı hazırlama süreci.

Aslında gayet kullanışlı olan Etubis ne yazık ki okulumuz öğrenci nüfusunu kaldırmamaktadır,her ders seçim sürecinde istisnasız çökmektedir dahası bazen günlerce açılmamaktadır ve bu durum ;

-Öğrencilerin -kendi dönemine ait olsa bile- almakla yükümlü olduğu dersi alamayıp günlerce akademisyenlerimizin kapılarında kontenjan talebinde bulunmalarına

-Saatlerce(bazen sabahlayarak) "sayfa bulunamadı" yazısını okuyup stres yaparak yenile tuşuna basmalarına ve sonunda sayfa açılsa bile ders kontenjanı kalmadığını görmelerine

-Hatta daha ciddi çökme durumlarında TOBB ETÜ'de eğitim döneminin ilk haftalarının aksamasına

-Uzun vadede ise ögrencilerin psikolojik olarak olumsuz etkilenmesine ve akedemik verimlerinin düşmesine sebep olmaktadır.

ÖSYM sitesine 2.000.000 kişi aynı anda sorunsuzca ulaşabiliyor,sosyal medya ve video paylaşım sitelerine her an milyonlarca kullanıcı  problemsiz girebiliyor.

 Bu platformlara göre kullanıcı sayısı\bütçe oranlaması yaparsak bu bağlamda;

TOBB Ekonomi ve "Teknoloji" üniversitesinin adına yarışır bir şekilde 6 bin civarı  ögrencisini madur etmemek adına Bilişim Teknolojileri Müdürlüğü vasıtası ile gerekli teknik geliştirmeyi yaparak sorunu çözmesini,teknolojisini geliştirmesini talep etmekten daha doğal bir durum yoktur.

 

 

 

 Bugün Çağkan imzanı bekliyor!

Çağkan Akarçeşme bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «bilgi@etu.edu.tr: TOBB ETÜ'de sorunsuz ve çökmeyen ders seçim sistemi istiyoruz». Çağkan ve imza atan diğer 221 kişiye katıl.