BEYOĞLU ANADOLU LİSESİ YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINSIN

BEYOĞLU ANADOLU LİSESİ YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINSIN

Started
14 August 2022
Signatures: 28Next goal: 50
Support now

Why this petition matters

Started by John Doe

Bizler; mottosu KARANLIKTAN AYDINLIĞA olan Beyoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, mezunları ve velileri olarak okul idarecilerinin görevden alınmasını talep ediyoruz.

"Neden?" diye soracak olursanız...

Müdüre Gülay Hacısalihoğlu şaibeli raporlarla memuriyet yapmaktadır. Okulumuzun resmi internet sitesinde Gülay Hacısalihoğlu’nun 2009-2011 yılları arasında ABD’de yaşadığı yazmaktadır. Ergenekon-Balyoz davalarında tutuklanacağım korkusuyla apar topar yurtdışına kaçan Hacısalihoğlu ailesinden müdüre Gülay Hacısalihoğlu 3 yıl boyunca görevine dönmemesine rağmen nasıl memuriyetten atılmamıştır.  Devlet memurlarının sadece 1 yıllık ücretsiz izin hakkı bulunurken Gülay Hacısalihoğlu hangi şaibeli raporlarla bu süreci 3 yıla çıkarmıştır. Bu sürecin soruşturulması için Milli Eğitim Bakanlığını ve Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz! 

 

Gülay Hacısalihoğlu okulumuza geldiği günden beri biz öğrencilerle eşit ve demokratik ilişki kurmamış, kendi bildiği-bilmediği doğruları dayatmış ve okulun geleneksel etkinlikleri olan kek günleri, sinema günleri, yaşam zirvesi gibi faaliyetlerin yapılmaması için elinden gelen her türlü zorluğu çıkarmıştır. Bu faaliyetleri yapmak isteyen öğrencileri kendine düşman seçmiş, kışkırtmış, sahte rehberlik raporları hazırlayarak öğrenci-rehberlik ilişkilerini sekteye uğratmıştır. Öğrenci ve mezun arkadaşlarımızın zoom üzerinden yaptıkları dayanışma buluşmalarına sahte isimle giriş yapan ve  konuşmaları gizlice kayda alan Gülay Hacısalihoğlu yaptığının suç olduğunu bildiği halde ses kayıtlarını İngilizce öğretmenlerine deşifre ettirmiştir. Kendisi için “bu kadın” diyen öğrencileri disiplin süreçleriyle korkutmaktadır. Toplantılara sahte isimle girip kayıt altına almanın, derslerde ihbarcı öğrenciler vasıtasıyla öğretmenlerin ses kaydını almanın suç olduğunu bilmesine rağmen bu suçları işlemekten vazgeçmemiştir. Okul iklimini bozan bu ihbarcı ağı aynı sınıf içindeki öğrencilerin birbirine şüpheyle bakmasını sağlamıştır. Normal desibel düzeyinde konuşamayan Gülay Hacısalihoğlu; öğrenci, öğretmen, çalışan herkesle avazı çıktığı kadar bağırarak konuşmakta, azarlamaktadır. Gülay Hacısalihoğlu’nun avazı çıktığı kadar öğrencilere, öğretmenlere bağırmasına herkes şahittir. Bağırarak konuşmasını Karadenizliliğe bağlasa da eğitimcilikle bağdaşmadığı açıktır. Bağırmakla övünüyorsa pazarda çığırtkanlık yapmasını tavsiye ederiz.

 

Gülay Hacısalihoğlu okulumuza ilk geldiği yıllarda “beni Ziya Selçuk atadı, arkamda bakan desteği var” dedi. Ziya Selçuk istifa ettikten sonra “benim arkamda Cumhurbaşkanı var" dedi, yetmedi okul mezunlarından “Fatma Betül Sayan Kaya desteğini alıyorum” dedi. Birilerinin desteğini aldığı kesin çünkü bu donanımla değil müdür olmak eğitimci olmanın kıyısından bile geçemezdi. MEB mevzuatı, yönetmelikler bir yana, Gülay Hacısalihoğlu temel Türkçe bilgisinden bile uzaktır. Hususi sekreteri olmadan imla hatasız bir paragraf bile yazamaz. İlkokul 5 Türkçe sınavından geçeceği bile şüphelidir. İnanmayanlar okul instagram ve twitter hesabında Türkçe’nin nasıl katledildiğini görebilir.

 

Gülay Hacısalihoğlu okulumuza geldiğinden beri öğretmenlerimiz mobbinge, baskıya dayanamayarak okuldan ayrılmaktadır. İdarecilerden dolayı okulumuz çalışan öğretmenlerin kalmak istemediği, başka öğretmenlerin de gelmek istemediği bir kuruma döndü. Deneyimli hocalar yerine, ücretli öğretmenlerle idare edilmektedir. Bir yıl çalışan öğretmen, idarecileri gördükten sonra hemen ayrılmaktadır. Beyoğlu Anadolu’yu Beyoğlu Anadolu yapan öğretmenler gitmekte, idareye “padişahım çok yaşa diyen” öğretmenler gelmektedir. Bir yılda öğretmen kadrosunun yarısının değiştiği geleneksel bir kurum olur mu?

 

Sadece öğretmenler mi gidiyor sandınız? Her gün kavganın, gerginliğin, huzursuzluğun olduğu okulda öğrenci arkadaşlarımız da durmuyor. 11.sınıftan 12’ye geçen sınıfların yarısı boşaldı. Temel branşlarda boş geçen dersler, ücretli öğretmenler, yeni gelen yetersiz öğretmenler nedeniyle arkadaşlarımız ya başka okula nakil aldırmakta yada açık liseye geçmektedir. Böyle giderse Beyoğlu Anadolu Lisesi 2023 yılında mezun veremeyecektir. Okuldan ayrılma sadece son sınıfa geçenler için değil diğer sınıflar için de geçerlidir. Milli Eğitim Bakanlığı bu kadar öğretmenin ayrıldığı, öğrencinin nakil alıp gittiği okul idaresi için zerre kılını kıpırdatmamaktır.

 

Gülay Hacısalihoğlu okulumuza atandığından beri okul aile birliğine gelen İstiklal caddesindeki dükkanların kira gelirleri okuldan alınıp Vakıfllar Genel Müdürlüğüne verilmiştir. Bir zamanlar öğrencilerin her türlü ihtiyacının kolayca karşılandığı, fotokopi çektirmenin sıkıntı olmadığı okulumuzda artık yeni kayıt olan öğrencilerden bağış adı altında kayıt parası alınmakta, fotokopi kağıdı istenmektedir. Üstelik artık geliri olmayan bir okul kendi memuru varken neden Gülay Hacısalihoğlu’nun özel sekreterine okul aile birliğinden maaş vermektedir. Kendine özel oda yaptırıp kapıya özel sekreterini diken Gülay Hacısalihoğlu yokken gölge müdürlük yapan Ayşegül Küpçü hangi sıfatla, yetkiyle bu işleri yapmakta ve maaş almaktadır? Gülay Hacısalihoğlu sekreterine illa maaş vermek istiyorsa Zekeriyaköy’deki 4 katlı havuzlu, jakuzili milyon dolarlık evine kat görevlisi olarak alabilir yada okula gelip gittiği çakarlı rektörlük arabasına şoför yapabilir. Öğrenciler ve okul için harcanması gereken tek kuruşun bile kendi özel sekreteri için harcanması suçtur.

 

Özetle

Şaibeli raporlarla idarecilik yapan, okul aile birliğinin milyon liralık gelirlerini kesip kendine özel sekreter bağlayan, öğrencilerine kin ve nefret besleyen, geleneksel okul etkinliklerine engeller çıkaran, sevdiğimiz öğretmenlerin okuldan ayrılmasına neden olan, bağırmak dışında bir iletişim dili kuramayan, temel düzeyde Türkçe dilbilgisi bilmeyen, yılın çoğu vakti eşinin rektör olduğu tıp fakültesinden rapor alıp okula gelmeyen Gülay Hacısalihoğlu’nun görevden alınmasını en yakın psikiyatri kliniğinde tedavi olmasını talep ediyoruz. Psikiyatri fayda etmezse okul yüzünden kullanamadığı jakuzisinde ya da Kuşadası limanındaki yatında keyif yapabilir.

 

BAL Müdür Arıyor demiştik aylar önce. Evet Beyoğlu Anadolu Müdür arıyor. Kriterlerimizi de iyice düşürdük. Önceliğimiz insan olsun, öğrencilerini sevsin, sağlıklı iletişim kurmayı bilsin, kafi düzeyde Türkçe yazabilme becerisi de varsa buyursun gelsin, hangi partiden, ideolojiden olduğu önemli değil.

 

Mottosu POST TENEBRAS LUX olan 173 yıllık okulumuz bu karanlığı da yenecek.

Çünkü Biz Beyoğlu Anadolu Lisesinin Gençleri

Atatürk’ün İlkeleri, Hepimizin Rehberi

Support now
Signatures: 28Next goal: 50
Support now