Lavobo, duş ve çamaşır makinesi atık sularını sifona aktaran tesisat sistemleri yapalım

Lavobo, duş ve çamaşır makinesi atık sularını sifona aktaran tesisat sistemleri yapalım

80 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Belediyeler ,makine mühendisleri odası, çevre ve şehircilik bakanlığı

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Nalan Ataş

 Su hayatın vazgeçilmezidir. Hatta bir anlamda onun anasıdır.  Hepimiz artık biliyoruz ki özellikle kullanılabilir suyumuz azalıyor . Yapabileceğimiz bir çok tasarruf yöntemi var . Sebzeleri yıkadığımız su ile çiçek sulamak,balkon yıkamak ,duşta kova kullanmak  gibi.

  Ben sifona her bastığımda akan litrelerce suya çok üzülüyorum. Hayatın damarlarındaki kanı boşaltıyormuşuz gibi geliyor. Aslında sosyal medyada bazı kişisel uygulamaların fotoğrafını görüyoruz. Banyo atık sularının sifona aktarıldığı amatör uygulamalar var. Benim istediğim bunun artık bir proje olarak yapılara uygulanması. Banyolarımız artık bu şekilde tasarlansın.  Sifonda temiz ve kirli su ayrı ayrı da depolanabilir. Şimdi yaptığımız gibi  temizlik için  bir kaç sefer temiz suyu boşaltacağımıza ,önce kirli  sonra da temiz suyu kullanabiliriz. 

 Bu projenin kabul görmesi ,yerleşmesi belki zaman alacaktır . Ama artık örnek banyoların ,örnek binaların yapılmaya başlanması gerekiyor. Karamsar düşünmeyi ve konuşmayı hiç sevmem ama bu tarz önlemleri şimdi almaya başlamazsak ivedilikle yapmamız gerekecek zamanların gelmesini hızlandıracağız.

 #suyumuzubitirmeyelim

 

80 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.