BAYBURT ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ İLİTAM ÖĞRENCİLERİ

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ İLİTAM ÖĞRENCİLERİ

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.
200 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
BAYBURT ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ve tarafına Özkan Çolak bu kampanyayı başlattı

Dilekçe konusu : 2021-2022 dönemi final sınavlarının online olması hakkında

Bildiğiniz üzere dünya geneline yayılmış olan PANDEMİ düzeyindeki Covid-19 Virüsü gerek dünyada gerekse ülkemizde henüz son bulmuş değildir. Günlük vaka sayılarının 25.000 ila 30.000 bin ve ölüm sayılarının ise 200 ile 250 kişi olduğu, haftalık tabloya baktığımızda ise vaka sayılarının 190.000 ile 200.000 bin civarında olduğu ölen kişi sayısının ise 1300 ile 1500 arasında olduğu, bir tablonun içerisindeyiz. Bu durum gerek seyahat aşamasında gerekse konaklama aşamasında bizleri son derece tedirgin etmektedir.

 

2020-2021 döneminde sınavlarımız BAYUZEM tarafından son derece başarılı bir şekilde yürütülmüştü kaldı ki vize sınavlarımızda aynı başarı ile devam ediyor. PANDEMİ sürecinin devam ediyor olması, YÖK’ün HİBRİT diye adlandırdığı durum (hali hazırda eğitimimizin Online olarak devam ettiği için) bizler için geçerli bir durum değil bu bakımdan YÖK için bir sorun teşkil edeceğini de düşünmüyoruz.

 

Sağlık açısından ise gerek sınavların kış aylarında gerçekleşecek olması gerekse bizlerin Bayburt’da konaklayacak yer sıkıntımızın olması, varsa kalacağımız kişilerin sağlıklarını riske atacak olmamız veya öğretmen evi, polis evi vs. gibi konaklama yerlerinin tam kapasite ile çalışamıyor olması olsa bile aynı odada konaklayamayışımız da bizleri sıkıntıya düşürmektedir. Bununla birlikte çoğu Aile fertlerinin kronik rahatsızlıkları bulunuyor olması, Henüz toplum aşılama sürecinde aile fertlerinin aşılamalarının tamamlanmamış olması sebebi ile ikamet adresimizden tüm aile fertleri olarak ayrılmadan yaşamımızı daha güvenli biçimde sürdürmekteyiz.

 

Maliyet açısından ise takdir edersiniz ki gerek üniversitenin gerekse bizler açısından ONLİNE sınav daha az maliyet ile sonuçlanmaktadır. Sizler için matbaa, basım, gözetmen, vb. bizler için ise konaklama, yol, yemek vb. masraflar her iki tarafı da külfet içerisine sokmakta ve olumsuz etkilemektedir.

 

Yukarıda belirttiğimiz ve Üniversitenizin resen uygun göreceği gerekçeler ile İlahiyat Lisans tamamlama (İLİTAM) güz dönemi final sınavlarının ONLİNE olarak yapılmasını , en azından belli illerde de sınav yapılabilmesini siz değerli üniversite yönetimine takdir ve saygı ile talep etmekteyiz.

 

Gereğini bilgilerinize saygılarımızla arz ederiz.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.
200 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.