Kampanya Kapatıldı

ALTINOLUK ARTIK SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTİYOR

Bu kampanya 350 destekçiye ulaştı


Değerli Altınoluk sevdalılarımız,

Cennet Altınoluk'umuz  çok güzel bir belde. Ancak sorunları da giderek artıyor. Öncelikle bütünlüğü bozuldu, şu anda dört mahalleden oluşan bir sahil yerleşimi olduk. Eski Altınoluk'u özlüyoruz. Bir sahil kasabası ve tatil, dinlence beldesi olan Altınoluk, şimdilerde türlü sorunlarla neredeyse boğulacak hale geldi. Henüz geri dönülemez bir noktada değiliz şükürler olsun. Hala düzeltilebilecek, korunabilecek ve kurtarılabilecek durumda Altınoluk. Ancak bunun için sesimizi ve taleplerimizi, seçilmiş yöneticilerimize iletmemiz gerekiyor.

YENİ BİR İMAR PLANI YAPILMALI

1- Altınoluk'ta korkunç bir yapılaşma var. Sahilimiz 10 birim, bina stoku ise 1000 birim. Bu kadar yapılaşmayla şişirilen Altınoluk'a, artık bu sahil yetmiyor. Tersten söylersek bu sahile bu Altınoluk fazla. Yapılaşma hemen durdurulmalı, Altınoluk'ta artık ve acilen yeni bir imar planı yapılmalı.

SAHİLLER HALKIN

2- Sahilimizin bir bölümü "bulvar yapma" sevdasıyla taşla ve betonla dolduruldu. Bunu geri döndürmek artık mümkün değil. Ancak hiç olmazsa, İskele Mahallesi'ndeki bu bölüm özelleştirilmemeli, halk para ödeyerek buradaki sahilden yararlanmaya zorunlu bırakılmamalı. Bu sahilin özel iskele ve işletmelere açılması mutlaka engellenmeli, aksine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi burayı sabit iskelelerle halka açık kılmalı ve duş, tuvalet imkanı sağlayarak halkın bedava yararlanmasını sağlamalı.

TEMİZ DENİZ

3- Geçtiğimiz yılın sonunda bitmesi gereken ancak halen inşası devam eden Altınoluk İlave ve Narlıaltı Arıtma Tesisleri artık biran önce bitirilmeli ve bu yaz hiç olmazsa arıtamadan denize salınan atıksu rezaleti yaşanmamalı. Altınoluk'ta halkın ve misafirlerimizin sağlıklı koşullarda denizden yararlanma hakkı engellenmemeli.

ÇÖPLÜK ISLAH EDİLMELİ

4- Artık kullanılmayan ancak sürekli çeşitli kaynaklardan çöp dökülmesi sürdürülen "eski Altınoluk Çöplüğü" acilen boşaltılarak rehabilite edilmeli. Bu alan geçtiğimiz Aralık ayında yandığı gibi her an yeniden yangın tehlikesine açıktır ve Altınoluk'umuzun tepesinde bir bomba gibi durmaktadır.

Elbette Altınoluk'un daha pek çok sorunu var. Ancak en temel bu sorunların acilen çözümü yaşamsal önem taşıyor. Ya biz bu sorunların üstesinden geleceğiz, ya da bu sorunlar hepimizi boğacak.  Altınoluk'un nefes alabilmesi adına ivedilikle atılması gereken bu adımlar için, sesimizi ve taleplerimizi yükseltmemiz gerekiyor. O nedenle lütfen sizde kampanya metnini imzalayınız. Taleplerimizi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne iletelim, Edremit Belediyesini haberdar edelim ve artık bir çözüm istediğimizi güçlü bir şekilde söyleyelim. Bir imzadan ne olur demeyin, sizin imzanız yoksa bir eksiğiz, unutmayın. Haydi taleplerimiz için imzaya, haydi sorunlarımızı iletmek için demokratik yöntemlerle dilekçe hakkımızı kullanmaya!

DİLEKÇE VE İMZA METNİ:

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na,

Edremit Belediye Başkanlığı'na,


Bizler Altınoluk sevdalıları olarak beldemizde son yıllarda giderek artan yoğun yapılaşma, kirlenen dere ve kirlenen deniz, kıyıların betonlaşması ve kıyı kullanımının ticarileşmesi, yanan eski çöplükteki tehlikenin devam etmesi, kış döneminde yaşanan hava kirliliği gibi sorunlardan rahatsızlık duymaktayız. Bunları yurttaş sorumluluğuyla sizlere aktarmak istiyoruz. Sorunlarımızın tarafınızdan işbirliği ile çözümü doğrultusunda, aşağıdaki taleplerimizi dikkate almanızı istiyoruz.

1- İskele Mahallesi sahili özelleştirilmesin, kıyı bandı halkın ücretsiz kullanımına açık tutulsun. Yeni yapılan kıyı dolgusu üzerindeki düzenlemeler artık bitirilsin ve bu sahil, özel iskele ve işletmelere tahsisi edilmesin. Belediyemiz buraya sabit iskeleler, duş ve tuvaletler inşa ederek, halkın serbest kullanımına bıraksın.

2- Altınoluk Arıtma Tesisi İlave Kısmı ile Narlıaltı Arıtma Tesisi ve Kanalizasyon Sistemi inşası artık bitirilsin.

3- Zeytinlikler ve orman arasındaki Eski Altınoluk Çöplüğü rehabilite edilsin. Çöp dökülmesi kesinlikle engellensin, artık yangın tehlikesi olmasın.

4- Kışın hava kirliliğine yolaçan nedenler ortadan kaldırılsın, ısıtmada kalitesiz kömür vb. kullanımına son verilsin.
Taleplerimizin yerine getirilmesini rica eder, bu konuların takipçisi olacağımızı bildiririz.

Saygılarımızla.

 

 

 Bugün kazdagi imzanı bekliyor!

kazdagi koruma bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: ALTINOLUK ARTIK SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTİYOR». kazdagi ve imza atan diğer 349 kişiye katıl.