DEPREM ETÜDLER'NİN NİZAMİ YAPILMASI

DEPREM ETÜDLER'NİN NİZAMİ YAPILMASI

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Balıkesir Valiliği ve tarafına arda erden bu kampanyayı başlattı

Malum ülkemiz bir deprem ülkesi. Tüm yürek yakan afet görüntülerini izleyip nasılda isyan ediyoruz. Bir can daha kurtarıldığı için havalara zıplıyoruz, bir yandan gözlerimizden yaşlar akarken..

ANCAK, Balıkesir'in körfez ilçelerinde süren rezalete dur demek artık bir vazife oldu.

Ayvalık, Burhaniye ve Edremit gibi ilçe belediyelerinin aldıkları meclis kararları ile zemin etütlerinin nizami yapılmasını engellediğini biliyor muydunuz!!!

Bu ilçe belediyeleri ne kadar uyarsak ta, verdikleri oturum ruhsatları ile, olası depremlerde yaşanacak kayıpların sebebi dirler.

Bırakın zemin Etüd' leri gerektiği gibi hukuka ve mühendisliğe uygun şekilde nizami yapılsın.

Zemin Etüdleri' nde, genelge gereği yapılması istenen 3 sondaj sayısını, belediye meclis kararlarıyla 1 veya 2 yaparak, azaltarak-değiştirmek, bu meclislerin yetkisi de değildir haddi de değildir.

Unutulmamalıdır ki bu zemin Etüdleri' nin nasıl yapılacağı, 8 çalıştay sonrası 110 kişilik alt çalışma grubu üyeleri ile birlikte hazırlanmıştır.

Bu tür belediye meclis kararlarıyla, gencecik insanımızın, küçücük çocuklarımızın, evlatlarına doyamamış ebeveynlerin kanına girmek kimsenin yanına kalmayacaktır.

Bu tür belediye meclis kararları ile verilen oturum ruhsatları iptal edilmeli ve gelecekte verilecek ruhsatlar için gerekli zemin etüt 'leri nizami olarak yapılmalı ve yapılması istenmelidir.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.