Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisans Derslerinde Dersler Kayıt Altına Alınsın

Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisans Derslerinde Dersler Kayıt Altına Alınsın

9 kişi imzaladı. Hedefimiz 10.
10 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Bahçeşehir Üniversitesi tarafına teoman baydar bu kampanyayı başlattı

İlk 5 hafta online olup da 5 haftanın sonunda yüz yüze eğitime başladığımız derslerin verimli geçmediğini düşünüyoruz. Bunu düşünmemizdeki başlıca sebepleri sıralamak gerekirse:
- Derslerin kayda alınmaması. Eminiz ki birçoğumuz hafta sonları dersleri izleyerek tekrar ediyorduk ve bu öğrenimimiz açısında çok faydalı oluyordu.
- İstanbul trafiği. Birçoğumuz gündüz çalışıyor ve akşam 5-6’da çıkıp iş çıkış trafiğinde okula gitmeye çalışıyoruz. Hepimiz çok yorgun oluyoruz. Günlük trafik rutinimize min +3 saat ekleniyor. Evden çalışanlar için ise hastalık riski artıyor.
- Covid-19 ve diğer hastalıklar. Yüz yüze eğitim başladığından beri son iki haftadır birçoğumuz hasta olduk. Dışarıda binlerce kişiyle temasa geçiyoruz.
- Maske ile ders dinlemek. Açıkçası ders dinlemek benim açımdan çok zorlaşıyor.
- Akşam derslerimizde sınıfı havalandıralım diye camlar açılıyor ve buz gibi havada ders dinlemek zorunda kalıyoruz.
Derslerin online olmasının birçok avantajı var. Biz istiyoruz ki derslerimiz hibrit olsun. Örnek verecek olursak değerli eğitim kurumlarından Koç Üniversitesi'nde hibrit dersler yapılıyor ve dersleri aynı anda evlerinden katılan öğrenciler de izliyorlar online olarak derslere katılım sağlıyorlar. Yoklamalar da online alınıyor. İsteyen öğrenci dersini sınıfta dinliyor isteyen öğrenci bilgisayarından dinliyor. Ders bitiminde de ders koç üniversitesinin blackboard sistemine düşüyor, öğrenciler dersleri istediği zaman izleme imkanına da sahip oluyor. Bahçeşehir Üniversitesi her zaman öğrencilerinin yanında olmuştur, bu hususta da bizlerin sesini duyarak yanımızda olacağından şüphemiz yoktur.

9 kişi imzaladı. Hedefimiz 10.
10 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.