Babamın Çin’e verilmesine engel olun

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.


Benim adım Sümeyye  Hamdullah, İstanbulda Sabahattın Zaim üniversitesinde okuyorum.

Ben babam hakkında tanıklık vermek istiyorum:

Babam Hamdullah Veli, 52 yaşında, Türkiye’ye Şubat 2016 tarihinde Çinin yasal pasaportu ve vizesi ile gelmiştir. Ve Türkiye’de T.C Uzun dönem ikameti ile kalıyordu.

Babam, 3 Şubat 2020'tarihinde Suudi Arabistan'a  umre Hacını gerçekleştirmek için altı aylık yasal vize ile gitmişti. Umre Hacını tamamladıktan sonra Çin virüsü (Korona Virüsü) nedeniyle yurtiçi ve yurtdışına çıkması yasaklandığı için orada kalmak zorunda kaldı..

Pandemi süresinde babamı Çin ajanlarının aradıklrını öğrendik.

babam da o süre zarfında Çin ajanlarına yakalanmamak için saklandı.

Eylül Ayın başında, kısıtlamaların biraz gevşediği bir zamanda Birleşik Milletler ofisine gidip durumunu anlattı,  Onlardan yanıt gelmeyince, ABD Başkonsolosluğu üyeleriyle de görüştü ve onlara Çin'e geri gönderilmekten korktuğunu söyledi.  Ama onlar babama beklemesini söyleyip geri gönderdiler.

20 Kasım 2020 tarihinde  Suudi polisleri babamın kaldığı eve baskın yapıp babamı ve babamla beraber kalan nurmuhammed rozi abi’yi de tutukladıklarını öğrendik.

Ben Suudi hükümetinin onları Çin’e vermelerinden endişe ediyorum. Çünkü eğer Çin’e geri gönderilse Çin’in işkence kamplarında hapsedilecekleri yada sessizce yok edilecekleri yani öldürülecekleri herkesin malumudur.

Suudi hükümetinin Babamı ve babamla  beraber tutuklandıkları Nur Muhammed abimizi hiç bir suçu yokken tutuklamaları tamamen haksızlıktır!

 Suudi hükümetinden Babamı ve diğer abimizi geldiği ülkeleri olan Türkiye’ye iade etmelerini talep ediyorum!

Türkiye’deki yetkililerin de bu duruma sessiz kalmamalarını önemle rica ediyorum! Lütfen bize destek çıkın!