Kampanya Kapatıldı

Yaz Saati Yıl Boyu Devam Etsin Karanlığa Kalma Kampanyayı İmzala Günlerin Aydınlık Olsun.

Bu kampanya 129 destekçiye ulaştı


EKİN VE NESİL DERNEĞİ " Başta İnsan Olmak Üzere Çevre ve Tüm Varlıkların Doğalarının Korunması" amacıyla Ankarada kurulmuş bir Sivil Toplum Kuruluşudur.
Türkiyede 1984 yılından beri , Mart ayında saatler 1 saat ileri ( Yaz Saati) Ekim ayında ise 1 saat geri (Kış Saati) alınmaktadır.
Konu ile ilgili başvurduğumuz BİMER'in tarafımıza ilettiği; TBMM İnceleme Komisyonu ile Enerji Bakanlığı'nın hazırladıkları Bilimsel Raporlarda özetle;
- Kış saati uygulamasının enerji tasarrufuna değil , enerji israfına sebep olduğu,
- Gün ışığından istifadeyi engellediği,
- Yaşam düzenlerini , insan sağlığını ve ilişkilerini bozduğu,
- Ülke ekonomisine zarar verdiği,
- Yaz Saatinin ülkemizin şartlarına daha uygun olduğu , tespit edilmiştir.
Saatlerin bir yılda iki defa düzenlenmesi uygulamasını ,Ekin ve Nesil Derneği olarak  bizler de faydasız, insan doğasına aykırı, yersiz ve sakıncalı bir müdahale olarak görüyoruz.
Ülke insanı  mesaiye geç başlamaya  ve akşam karanlığında da daha fazla çalışmaya zorlanmaktadır. Çalışan annenin çocukları okul dönüşü evde karanlıkta ve yalnız kalmakta, İnsanlar yersiz bir strese itilmekte, daha fazla trafik kazası daha fazla iletişim kazası yaşanmaktadır.
Şu anda kış saatine geçilmiştir. Her gün ve akşam sıkıntı yaşıyoruz. Bu uygulama kaldırılılıncaya  kadar kampanyamızı sürdüreceğiz.
Mart ayında tekrar yaz saatine geçilecektir. Bundan sonra  Ekim 2016 da kış saatine geçilmesin,  Yaz saati hep devam etsin istiyoruz.
Kış Saatine Geçilmesin!
İşimizden, okulumuzdan aydınlıkta çıkalım! Strese girmeyelim.
YAZ SAATİ BÜTÜN BİR YIL DEVAM ETSİN!
Şimdi bu kampanyayı İmzalayın.
Kendiniz için iyi bir şey yapın! Katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Ekin ve Nesil Derneği Bşk.
Av.Zeynep Şen Sayımlar

hhtp:ekinvenesil.org- mail:ekinvenesil@gmail.com- Twitter: @ekinvenesilBugün Ekin ve Nesil imzanı bekliyor!

Ekin ve Nesil Derneği bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Başbakanlık , Enerji Bakanlığı, Bakanlar Kurulu: Yaz Saati Yıl Boyu Devam Etsin Karanlığa Kalma Kampanyayı İmzala Günlerin Aydınlık Olsun.». Ekin ve Nesil ve imza atan diğer 128 kişiye katıl.