Kütüphanecinin yeri kütüphanesidir!

Kütüphanecinin yeri kütüphanesidir!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Bergama Belediye Başkanlığı (Belediye Başkanı) ve tarafına Hasan YILDIZ bu kampanyayı başlattı

Kütüphaneden Temizlik Malzemeleri DEPO'suna Sürgün Edilmesi KABUL EDİLEMEZ!

Aydın İLERİ. Bergama Belediyesi bünyesindeki Bergama Araştırmaları Kütüphanesi Sorumlusu olarak çalışmakta idi., ta ki 31 Mart 2019 seçimlerine dek.

"Her şey çok güzel olacak" diyen Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Aydın İLERİ, 24 Haziran 2019 günü Bergama Belediye Başkanı Hakan KOŞTU'nun gördüğü luzum üzerine Bergama Belediyesindeki 3 yıldır sürdürdüğü kütüphanecilik görevinden alınarak Bergama Beleidiyesinin -1. katında penceresiz, havası, temizlik kimyasalları ile dolu bir temizlik malzemesi deposuna sürdün edildi.

Hayatını kitaplara, kütüphane ve okuma kültrüne adamış yayıncı, yazar, kütüphaneci Aydın İleri'ye mobbinge ve sürgüne son verilmelidir.

İnsan Kaynakları Müdürü tarafından mobbing gördüğü, şiddete uğradığı basına yansıdı. İlgili birimler ısrarla Mobbing değil, atama cevabını verdi.

Aydın İLERİ, siyasi görüşü yeni belediye yapısına uyum sağlamıyor diye, KİTAP'lardan, KÜTÜPHANE'den uzaklaştırılıp Temizlik Deposuna SÜRGÜN edildi.

Aydın İLERİ, Kamuoyuna "Çalışma yeri olarak bana gösterilen yer; bir çalışma alanı, çalışma odası, bir ofis değildir. “DEPO”dur.

Depo’da sürekli koku yayan temizlik kimyasalları, yanıcı ve uçucu maddeler, yanıcı plastik maddelerden yapılmış; Kova, süpürge, fırça, çeşitli ebatlarda çöp torbaları, tuvalet kağıtları, el havluları, fotokopi kağıtları, temizlik malzemeleri, bezler, parlatıcılar, klorak (çamaşır suyu) bulaşık süngerleri, temizlik kovaları ve ekipmanları, çeşitli kırtasiye malzemesi vd. bulunmaktadır. Depoda bulunan kimyasalların ve plastik malzemelerin yaydığı koku kapalı, havalandırması ve penceresi olmayan bir alanda sağlıklı nefes almayı güçleştirmekte, temiz hava solumayı engellemektedir. Depoda havalandırma yok denecek kadar yetersizdir, güneş ışığı görmemektedir. Depo; iş güvenliği ve çalışan sağlığı açısından uygun bir çalışma alanı değildir." ifadelerini kullandı.

Bergama Belediye Meclisi Eylül 2019 'da Mobbing Konuşuldu!

Bugün Bergama Belediyesi Eylül Ayı olağan Meclis toplantısı saat 14.00'de belediye meclis salonunda gerçekleşti. İyi Parti adına Aydın İLERİ'nin sürgün edilmesi ve mobbinge maruz kalması ile ilgili mevzuata aykırı kurulan müdürlüğün müdürü, teknik altyapısı, bütçesi vb. sorulara yanıt verilmesi için yazılı önerge Meclis Üyesi, Avukat Olgu Altuğ Kemaller tarafından yazılı yanıt verilmesi için verildi.


Meclis toplantı sonunda dilek ve temenniler bölümünde Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, Sehir ve Bölge Plancısı; Ali Bor müdürü, donanımı olmayan, onur kırıcı koşullarda çalıştırılması ve yapılan mobbing dile getirildi.

Bu onur kırıcı durumun ivedilikle düzeltilmesi, lLİYAKATA uygun görevlendirmenin yapılası için desteklerinizi bekliyoruz.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.