Aydın Adnan Menderes Üniversite Gıda Mühendisliği bölümü Mühendislik Fakültesinde kalmalı!

Aydın Adnan Menderes Üniversite Gıda Mühendisliği bölümü Mühendislik Fakültesinde kalmalı!

2.524 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.
Başlama tarihi:
Muhatap:
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Peren Yüksekdağ

Şikayet Konusu: Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yönetim kurulu tarafından alınan kararın öğrencilerin haklarının yenip, maddi ve manevi mağduriyete uğratması.

Açıklamalar: Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi yönetim kurulu tarafından 01.02.2022 tarihinde alınan karar şu şekildedir: Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünün, Mühendislik fakültesi bünyesinden alınıp bahar döneminde ziraat fakültesi bünyesine geçirilmesi yönünde alınmış bir karardır.

    1. Gıda Mühendisliği öğrencilerinin, Ziraat Fakültesi bünyesine geçmesi durumunda maddi kayıplar söz konusudur. Bu maddi kayıplar, Aydın Merkez mevkiiden, Koçarlı mevkiisine geçişinde öğrencilerin konaklama ve yol gibi maddi kayıpları söz konusudur. 

    2.Gıda mühendisliği bölümü girişli olan öğrencilerin, Mühendislik fakültesi bünyesinden mezun olması gerekirken Ziraat Fakültesi mezun diploması alınması öğrencilerin manevi kayıpları arasındadır. Bu kayıp öğrencilerin mezuniyetten sonra zorlu sebeplerle iş bulamamasına aynı şekilde İngilizce okunan bölümde (100%, mavi diploma) yerine Türkçe diploma almasına sebebiyet vermektedir. 

    3.Taşınması düşünülen fakültenin bünyesinde Gıda Mühendisliği uygulamalı dersleri için yeterli laboratuvar imkanları bulunmaması öğrencilerin şuana kadar aldığı eğitimi boşa çıkarmaktadır ve bundan sonra ki dönemler de pratik, uygulamalı derslerinin eksik kalmasına sebebiyet vermektedir. 

2.524 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.