Atlar Faytona Değil Özgürlüğe

Atlar Faytona Değil Özgürlüğe

Başlama tarihi:
6 Ekim 2019
Muhatap:
Mustafa YEL (TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu Başkanı) ve
İmzalar: 2.459Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

TBMM Hayvan Haklarının Araştırılması Komisyonu Başkanlığı'na

Bizler, başka canlıların acısını kendi acımız gibi duyumsayan, empati kurabilen, şiddete karşı, barışçıl, eşitlikçi, duyarlı bireyler olarak, Adalar ilçesi başta olmak üzere fayton atlarının ızdırabını senelerdir içimiz acıyarak çaresizce izliyoruz.
Toplumsal olarak dayanışmaya, duyarlılığa, empatiye her birimiz için ve özellikle çaresizliğini dile getiremeyen hayvanlar için çok ihtiyacımız var.


Verdiğimiz mücadele içinde yeni düzenlemeler yasalaşma hazırlığı içerisinde. Ancak geldiğimiz noktada, TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu tarafından meclise sunulmaya hazırlanan önergenin basına açıklanan metninde, kısmi bir özgürleşmeden bahsedildiğini üzülerek görüyoruz.

Diğer taraftan İstanbul Büyükşehir Belediyesi de yapılan görüşmeler neticesinde fayton atlarına yönelik kısmi bir özgürleşmeden bahsetmekte ve Ekrem İmamoğlu seçim öncesi vaatlerini yerine getirmemektedir. 


Her yıl turizm ve nostalji adı altında atların çektiği işkence ve ölümlerin son bulması için, şiddetsizlik ve barış için, hayvan haklarının uygulamada da temini için, sessizliklerine ses olduğumuz bu hayvanların esaretinin son bulması için aşağıda imzası bulunan hayvan hakkı savunucuları olarak yasa koyuculara çağrıda bulunuyoruz. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Haziran 2018 tarihli İstanbul Yenikapı mitinginde vurguladığı fayton atlarının özgürlüklerine kavuşturulacağı müjdesini de bir kez daha hatırlatarak hem kendisinden hem de kanun koyuculardan tüm fayton atlarının özgürleşmesi konusunda yasal düzenleme ve destek talep ediyoruz.
#AtlarFaytonaDeğilÖzgürlüğe

Saygılarımızla,
Kampanyaya destek veren tüm hayvan hakkı savunucuları adına,


Vegan Derneği Türkiye www.tvd.org.tr

Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu www.dayanismafed.org 

Hayvanlara Adalet Derneği (HAD) www.hayvanlaraadalet.org

 

Hemen destekle
İmzalar: 2.459Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle