ATAMIZ İÇİN!

ATAMIZ İÇİN!

Başlama tarihi:
11 Ocak 2020
Muhatap:
Hulusi Akar (Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı) ve 2 diğer muhatap daha
İmzalar: 1.757Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Ali Deniz Celep

Anıtkabir’de Atamızın mezarının dibinde Çanakkale destanı canlandırılıyor.

Atamızın mezarına çok yakın bir mesafede bomba patlama sesleri, at kişnemeleri, şarjör sesleri yankılanıyor. Kısacası savaş sesleri var.

Milli mücadeleyi temsil eden bu canlandırma çok güzel fakat yeri bir kabir değil, uygun başka bir savaş müzesi olmalı. Atamız hayatını hepimiz için, çocuklarımız için, sevdiklerimiz için ve bu vatan için zaten savaş sesleriyle geçirdi.

Atatürk, Çanakkale'de savaşan ve ülkesine dönemeyen Anzaklar için şu unutulmaz sözleri de söylemistir, "Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar. Burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükun içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat uyuyacaklardır. Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır." 

Bize yakışan, O'nu;  YURTTA SULH, CİHANDA SULH sözünün verdiği mesajı temsil eden, huzur dolu, savaş seslerinin olmadığı bir istirahatgaha kavuşturmaktır. Yukarıdaki sözlerin sahibi olan Atamız, anıt mezarında savaşlarla mı yoksa, Türkiyemiz ve Dünya için hep arzuladığı barışın huzuru ve mutluluğu ile mi anılmak isterdi?

Anıtkabir’e gitme fırsatı bulamayan herkes için aşağıda bir video paylaştım. Bu videoda Atamızın yanı başında HERGÜN çınlayan bomba seslerini, at kişnemelerini, mermi vızıltılarıni duyabilir, olaya birebir şahitlik edebilirsiniz.

Hadi O'nun için bir şey yapıp bu durumun olabildiğince çabuk bir şekilde değişmesi için katkıda bulunalım ve bu kampanyayı imzalayıp olabildiğince yayalım.

 

Hemen destekle
İmzalar: 1.757Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle

Karar Vericiler

  • Hulusi AkarTürkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı
  • Mehmet Nuri ErsoyTürkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı
  • Gökhan YAZGIAnıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğü