Kampanya Kapatıldı

Ata’mıza hakaret cezasız kalamaz!

Bu kampanya 67.479 destekçiye ulaştı


Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Türk Halkı'nın birleştirici gücü Ulu Önder'imiz Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi hatırasına hiç kimsenin hakaret etmeye, özel hayatına ve aile ilişkilerine saldırmaya hakkı yoktur ki Ata'mızın tüm hayatı gözler önündedir, hiçbir gizliliği yoktur.

Fetö terör örgütü üyesi, 15 Temmuz darbe girişimini "Gülen aslanlar gelmelidir" diyerek haber veren, bilgiye değil tahmine dayanarak Ata'mıza ve manevi kızı Prof. Dr. Afet İnan hakkında "Çankaya'nın ikinci First Lady'si idi"diyerek hakaret eden Tvnet yetkilileri ve Derin Tarih program yapımcıları Süleyman Yeşilyurt, Mustafa Armağan Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızına hakarette bulunmuşlardır.

Kullandıkları dil ve sözler 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun uyarınca suç teşkil etmekte olup Cumhuriyet Savcılığı'nca re'sen soruşturma yapılması gerekmektedir. Hakaret edenler ve bunun yapılmasına izin verenler hakkında soruşturma başlatılmasını ve haklarında dava açılarak cezalandırılmalarının sağlanmasını Türk Halkı olarak talep ediyoruz.

Hukuki Deliller: TCK 3713 sayılı kanun,5861 sayılı kanun ve sair deliller.

Sübut Deliller: Tvnet kanalındaki 06.05.2017 tarihli yayın, zaman gazetesindeki yayınları

 Bugün Dilek imzanı bekliyor!

Dilek Şendağ bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Ata’mıza hakaret cezasız kalamaz!». Dilek ve imza atan diğer 67.478 kişiye katıl.