24 saatte Endüstri Ürünleri Tasarımı Eğitimi Verilemez!

Başarı

24 saatte Endüstri Ürünleri Tasarımı Eğitimi Verilemez!

Bu kampanya 138 destekçi ile değişim yarattı!
Atölye Ataşehir tarafına Genç Endüstriyel Tasarımcılar bu kampanyayı başlattı

Bu imza kampanyasi Atolye Atasehir adli kurulusun sosyal medya ve internet sitelerinden duyurusunu yaptigi “Endüstri Ürünleri Tasarımı Egitimi” adı altında çevrimiçi yurutulecek olan, toplamda 24 saat surecek ve sonunda sertifikalandirilabilecek kursunun hem icerik hem tanitim afis ve yazilarinda 
kullanılan yanlış ifadelerin derhal duzeltilmesi icin baslatilmistir.

4 yıllık yüksek eğitim sonunda alınan bu ünvanın, 24 saat gibi bir sürede alinmasi mumkun degildir. 50 yıldır ülkemizde yüksek öğretim kurumları tarafından verilen bu eğitimin, “kurs” adi altinda verilebilmesi ve sertifikalandirilabilmesi hem mesleki açıdan sektore hem de universitenin bu bolumlerinde okuyan ogrencilere buyuk zararlar verecektir. Sektöre girmeyi bekleyen binlerce genc Endüstriyel Tasarımcı adayinin uzun ve zorlu bir egitim surecinden gecerek, bir cok alanda yetkinlik kazanarak ve mental/fiziki bir cok açıdan zorlanarak aldığı bu ünvanın 24 saatlik bir kurs ile sertifikaya tabi tutulmasi kabul edilebilir degildir. Sektorde yaratacagi zarara ek olarak, bu kursu alacak kisiler icin de alti bos vaadler sunan bu egitimin, tasarim meslegini yetkinlikle icra edebilecek mezunlar vermesi mumkun degildir.

Bu kursun derhal sorumlu kisilerce kaldirilmasina ya da mesleki bilgilendirme/ön hazirlik kursu adi altinda guncellenmesini talep ediyoruz. Bu duzenlemenin saglanmasi icin her türlü mecra ve derneklerle iletişim halinde olduğumuzu bildirmek isteriz. Gereginin ivedilikle yapilmasini arz ederiz.

Başarı

Bu kampanya 138 destekçi ile değişim yarattı!

Bu kampanyayı paylaş