Ardahan Göle Ormanları'na Dokunmayın

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.

1.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.

Göle Ormanlarına sahip çıkalım. Ormanlarımız yok olmasın. 

Yıl 2020... sorun aynı. Yıllardır yazdık yazdık kafalarını kumun altına gömenler bir türlü uyanmadı.

Ormanlarımız damgalanıp toplu kesimler yapılarak adeta yok olma aşamasına geldiler.

Asıl bu sorunun suçluları o bölgede yaşayan sözüm ona temsilcilerimiz, Siyasilerimiz... Ama onların da umursamadığı görülmekte. 

Daha önce bu tür kesimler engellenmeye çalışabildiyse de tamamen durdurulmaması mümkün olmadı.


BİR ADIM BİLE YOL ALINMADIĞININ KANITI...
Yıl 2010, 2011, 2013, 2014, 2016'sına ait hep aynı PAYLAŞIMLARIMIZ... ama sorun hep aynı...


Dönemlerin Dernek başkanları, Ardahanlı STK'ların çırpınışları, basın açıklamaları.... yıl 2020 ve aynı feryatlar tekrardan Kuzeyanadolunın Serhat ili Ardahan'dan geliyor. Ormanlarımız bitiriliyor!!!! Biz buradan Bağırırken feryat ederken kafasını kumun altına gömenler sanırım kış uykularında uyandılar. Bir avuç Göleli, Korevenkli, Çölpenekli, sinotlu, Hımıskerli, Kızılkiliseli, Dağ köylü dedikleriniz Yıllardır bu feryadı veriyor. Evet Ormanlarımızın bağlı olduğu Erzurum Bölge Müdürlüğü Ormanlarımızı KO-RU-MU-YOOOOOOR. Bu kadar basit.


Peki bizler koruyabiliyor muyuz HAA-YIIIRR...
Öyleyse butün paylaşımları silelim. kafamızı tekrardan çıkardığımız kumlara gömelim. Bimer-Cimer Mimer Hikaye. Aşağıda Bimerin bana yazdığı 2010 Yılına ait cevabınıda paylaşacağım. Aynı cevap hepinize 10 yıl sonrada verilecek. Yaşlı Ağaçları Kesiyoruz diyecekler aha buraya yazıyorum...

Yapılacak Tek Şey O Yazdı, Bu Yazdı düşünmeden. Aaaa Onu neden ben haber yapmadım mantığını gütmeden. O başkandı bu başkandı hikayelerini geçin. Orada Kesilip Orman İşletmelerine götürülen ağaçların önünü kesin Soronun çayırına ağaçlarımızı döktürün. Sonra Onları kereste olarak Satıp Köy ihtiyaçlarına harcayın. Bakın Seneye Orman İşletmesi ağaçları kesiyormu?. İkincisi Tek Yürek olabiliyormusunuz. Yek Vucuıt olmadıkça seneyede her tatile gittiğinizde bu feryatları duyacaksınız. Ben her Yıl duyuyorum, Duyuruyorum. Ama duyduramıyorum...
Bizim Yüreğimiz kor oldu size yenimi kıvılcım düştü...

NOT: Ormanları korumak için yapılacak tüm eylem ve etkinliklerde Canla-başla destek vereceğime ve bunun hepiniz için vatandaşlık görevi olacağına inancım tamdır.

2010 Yılında BİMER Dilekçeme Erzurum Orman Müdürlüğünün verdiği cevap yaşlı ağaçlari kesip fidanların güneş almasını sağlamaktır denilmekte.

Peki nerede görülmüştür ağaçları bile bile katletmek. Depolara taşıyıp kereste olarak ticaretini yapmak.

Lütfen Ormanların Kesilmesine yok olmasına engel olalım. 

Fidan dikilecekse mevcut ormanların içine degil başka daglara kirlara ovalara dikelim.

Lütfen destek olun....