Kampanya Kapatıldı

Sokakta Çalıştırılan Çocuklar Sosyal Hizmetler Kapsamında Yurtlara Yerleştirilsin!

Bu kampanya 69 destekçiye ulaştı


Çevremizde her gün  bir sürü mendil satan, müzik çalan, dilenmemek adına türlü  işler yapıyormuş  gibi gösterilen çocuklar görmekteyiz. Bu çocukların çoğu bir aileye sahip değil. Zorla çalıştırılan çocuklar hallerinden memnun gibi görünse de şiddet görüp istismara uğradıkları aşikâr. Bazen para vermek yerine onları doyurmayı düşünüyoruz. Çoğu da ne kadar karnı aç olsa bile bunu kabul edemiyor. Para versek, çocukları daha fazla çalıştırma eğilimi gösteriyorlar.  Para vermesek vicdanımız el vermiyor ve devlet bu çocukları yeterince koruyamıyor. 

Sayın devlet büyüklerimiz : Lütfen bu masum çocuklar için sosyal hizmetler kanunlarında yeni düzenlemeler yapılsın. Bu çocuklarımız  çocuk esirgeme yurtlarına yerleştirilsin. Onlara yeterli özbakım sağlansın. Çocukları çalıştıran yetişkinlerin elinden bu çocukları kurtaralım. Her kim çocuklar üzerinden duygusal ve maddi sömürüde bulunuyorsa gerekli cezaî işlemler uygulansın!

*Unutmayalım ki çocuklar bizim geleceğimizdir. Kayıtsız kalırsak ülkemizde çocuk istismarı gün geçtikçe artacak. Çocuklarımıza sahip çıkalım! Onların çalışmaya değil, oyun oynamaya ve okula gitmeye ihtiyaçları var... Bugün Hilal imzanı bekliyor!

Hilal Varlı bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı : Sokakta Çalıştırılan Çocuklar Sosyal Hizmetler Kapsamında Yurtlara Yerleştirilsin!». Hilal ve imza atan diğer 68 kişiye katıl.