İstanbul Sözleşmesi İptal Edilsin!

İstanbul Sözleşmesi İptal Edilsin!

Başlama tarihi:
4 Aralık 2019
Muhatap:
İmzalar: 1.776Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Tekbir Sen

Kadına şiddet ve aile hayatı adına avrupaya uyum çerçevesinde yürürlüğe giren Istanbul sözleşmesinin yürürlüğe girmesinden bu güne, boşanmalar %100, kadın cinayetleri %400 artmıştır. Bir operasyon gibi referandum yapılmadan 20 dakikada meclisten geçen bu yasa ülkemizde aileyi yok etmeyi hedeflemektedir.

Evlilik oranının %20' lerde olduğu, evliliklerin 1-2 Yıl sürdüğü, çocukların aileden uzak kreşlerde yetiştiği, yaşlı anne babaların sokağa atıldığı Avrupaya uyum adına ülkemize getirilen bu yasayı başta biz diyanet mensupları olmak üzere tüm ülke istememektedir. 

Aile kadın ve erkeğin birlikte yürütebileceği kurumdur. Erkeği evden uzaklaştırarak aileyi yaşatma imkanı yoktur ve ithal kanunlarla aile yaşatılamayacaktir. Kaldı ki bu yasa sadece erkeği ezmeye yönelik çıkarılmamış, kadın cinayetlerinin artmasına, çocukların haczedilmesine vs. Sebep olmuştur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözleşme için "Bizim için ölçü değildir. İstanbul Sözleşmesi nas değildir" dediği iddia edilmişti. Biz de Tüm Turkiye halkı adına bu sözleşmenin iptal edilmesini sayın Cumhurbaşkanı ve muhataplardan talep ediyoruz.

Hemen destekle
İmzalar: 1.776Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle