Aile içi şiddeti örtmek amacıyla suçu psikyatrik hastalara yüklemeye son !!!

Aile içi şiddeti örtmek amacıyla suçu psikyatrik hastalara yüklemeye son !!!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.
25 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve tarafına ceren karatmanlı bu kampanyayı başlattı

Beynimizde ve bedenimizde belli bölgelerde üretilen bize duygu dedigimiz olayı veren bazi hormonlar ve bu hissin yoğunluğunu kan düzeyinde ayarlayan bazı taşıyıcılar vardir. Bu reseptörler işlerini düzgun yaptıklarinda karmaşik duygu hali içinde olmayiz.

Bipolar denilen rahatsızlık kişinin bilinçaltinda surekli izi kalacak ağır bir olay yaşaması sonucunda ortaya çıkar genetik değildir.

Zaman içinde mantık-duygu catişmasinin verdiği baskı ile duygudurum taşiyicilarinin beyin tarafindan verilen gorevlerini halk tabiri ile "kafaya göre-canı istediğinde" yapmasi halidir.

Kişi hastaligini kabullenip tedavisini düzenli olarak sürdurdügunde topluma örnek olacak birey haline gelebilir.

Bu kampanyayi başlatmamdaki amaç toplum olarak ruh sağlığı konusunda bilinçlenmek.

Diger bireylerin bu rahatsizliga sahip kişilerin manik veya depresif faz durumlarindan faydalanarak onlara veya başkalarına karşı suç işlediklerinde yaptiklari her tur şiddeti o zaten bipolar zarar veriyordu diyerek suçlarini örtbas etmesinin onune geçmek özelliklede AİLE İÇİ ŞİDDETTE.

Bipolar tedavi edilebilen bir hastaliktir ama maalesef hastalar özellikle bu durumlarıni onlara karşı kullananlar yuzünden başta boşanma ve darp davalarinda sayisız iftiraya uğramaktadirlar ve sonrasinda tedavileri kötüye gitmektedir bu bir insana yapilacak en büyuk kotuluklerden biridir.

İsteklerimiz ;

Bipolar ve diğer psikiyatrik hastalıklara sahip evli çiftlere aile terapisinin zorunlu tutulması ve rahatsiz olan kişiye maddi manevi ekonomik cinsel vb.şiddetin önüne geçilmesi tedavisinin kontrolünun sağlanması.

Eşi veya ailesi tarafından psikyatrik tedavisi desteklenmeyen veya onunla beraber hastahaneye gitmek istemeyen bireylerin tespit edilip boşanma ve darp davalarinda hastalık üzerinden savunma yapilmasini kanunen engellenmesi.

Bipolar hastalarının yakınları veya ailesi tarafından dışlanmaması, tedavisinin ilerlemesi icin destek vermeleri kimseleri yoksa devlet tarafından takibe alinmalari ve topluma kazandırilmalari.

BİPOLAR OLMAK SUÇ DEĞILDIR HER YAŞTA ORTAYA ÇIKABİLEN BIR DURUMDUR,TOPLUMA YALNIŞ ETIKETLENMESI NEDENIYLE HASTALARA SUÇ YIKILMAMALI ÖZELLIKLEDE KADINLARA BU BAHANEYLE IFTIRA ATILMAMALI !!!

Sende bizimle ayni fikirdeysen imzala lütfen her ne olursa olsun hiçbir insan iftirayi ve şiddeti haketmez.

 

 

 

 

 

 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.
25 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.