Adana Havalimanı Kapatılmasın

Adana Havalimanı Kapatılmasın

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.000.
25.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.
RecepTayyip Erdoğan (Cumhurbaşkanı) ve tarafına Güzel Adana bu kampanyayı başlattı

Türkiye'nin sanayi alanındaki lokomotifi, kültür sanat merkezi, modernleşme öncüsü, uzun yıllar Türkiye'nin 4. büyük ili olan ve bünyesinde Türkiye'nin en büyük kuruluşlarını barındıran Adana'mızın havalimanı, bu aralar elinden alınıp Mersin il sınırları içerisine taşınmak istenmektedir!

Bölgenin en büyük ve merkezi kenti olan Adana'da hali hazırda havalimanı mevcuttur. Mersin sınırları içerisine yapılmak istenen yeni havalimanı verimli tarım arazilerinin içinde yapılacak olup çok büyük tarım alanlarını katledecektir. Ayrıca Adana'nın doğa harikası kuş cennetleri bulunmaktadır ve havalimanının yapılacağı yer de bu kuşların göç yolları üzerinde yapılacak olup Adana'mızın kuş cennetlerine darbe vuracaktır.

Yine Adana'nın elinden alınıp Mersin'e verilmek istenen bu havalimanının ihalesi defalarca yapılmış, defalarca farklı firmalar almış, fakat hiçbiri bu havalimanını tamamlayamamıştır. Bunlara rağmen bu kez de bir inat ile bu havalimanının devlet tarafından yapılacağı açıklanmıştır.

Mevcut havalimanımız büyütülüp raylı sistem ile entegre edildikten sonra rahatlıkla bölgesel bir havalimanı olabilecek konum ve kapasitededir. Adanalılar, bu yapılanların bir takım siyasi hırslar yüzünden yapıldığını düşünmekte ve birçok bölge müdürlüklerini kaybettiği gibi havalimanını da kaybetmek istememektedir! Havalimanımızı vermiyoruz!

Bu konu ile alakalı olarak sayın belediye başkanlarımızı, valimizi, milletvekillerimizi, iş adamlarımızı, bakanımızı, STK'larımızı, halkımızı havalimanımıza sahip çıkmaya davet ediyoruz!

Kampanyayı imzalayıp paylaşarak siz de destek olabilirsiniz. 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.000.
25.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.