Adana eski stat arazisine "Kapalı Semt Pazarı ve Otopark" yapılsın

Adana eski stat arazisine "Kapalı Semt Pazarı ve Otopark" yapılsın

Başlama tarihi:
10 Mayıs 2022
İmzalar: 50Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: İlter Aslan

Adana'da şehir merkezinde yaşayan vatandaşların en büyük iki beklentisi bu bölgede modern ve kapalı bir semt pazarında alışverişlerini rahatça yapabilmek ve şehir merkezinin en büyük sorunu olan park yeri sorununa çözüm bulabilmektir.

Eski stadyumun yıkılmasıyla oluşan dev araziye millet bahçesi yapılması kararlaştırılsada; en azından bu arazinin bir bölümüne bu ihtiyaç giderici unsurların yapılması halkın büyük beklentisidir.

Arazinin çok yakınında zaten Adana'nın en büyük yeşil alanı ve parkı olan "Merkez Park" bulunmaktadır. Yanıbaşındaki arsaya tamamen aynısını yapmak yerine en azından bir bölümünde halkın beklenti ve ihtiyaçlarının giderilmesi elzemdir.

Halkımız bu bölgede daha önce stadyum önüne kurulan pazar yeriyle alışveriş yapmaktaydı. Bu büyük fırsatı değerlendirip şehrin merkezinde modern bir pazar yeri ve büyük bir otopark yapmak bölgenin iki büyük sorununa deva olacaktır.

Ayrıca kapalı pazar alanı; pazarın olmadığı günlerde, hayır kermesleri, etkinlikler, konserler ve mitingler, basketbol ve kaykay alanı olarakta çok amaçlı kullanılabilecektir.

Saygılarımla

 

Hemen destekle
İmzalar: 50Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle