Tezsiz Yüksek Lisansımızın Uzaktan devam etmesi

Tezsiz Yüksek Lisansımızın Uzaktan devam etmesi

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.
50 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi tarafına Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloi Üniversitesi bu kampanyayı başlattı

Ülkemizde halen daha yoğun bir şekilde sürdüren Covid-19 pandemisinin, Bakanlık algoritmasını göre seyahat için aşısızlardan PCR zorunluluğunun yanında aşılı olsak bile uçak veya otobüste pozitif bir kişinin çıkması durumunda 5-14 gün arası karantinaya girileceği ve bu süre sonunda yapılacak  PCR sonucuna göre karantina sürecinin 14 gün daha uzayacağı aynı minvalde sınıf içinde 14 gün içerisinde 2 kişinin pozitif çıkması durumunda sınıfın tamamen 14 gün boyunca karantinaya gönderileceği belirlenmiştir. Bu durumda il dışından gelecek olan bizler için konaklama sıkıntısı yaşanacak olup en kötü ihtimalle 1 ay karantinada kalmamız gerekebilecektir ki bu durum çalışanlarımız için büyük sıkıntı teşkil edecektir. 

Sınıfımızın mevcudu 102 kişi olup yaşanabilecekler göz önünde bulundurulup en azından diğer üniversiteler gibi tezsiz yüksek lisans yapanların eğitim öğretime uzaktan devam etmesini istiyoruz. Aksi halde sınıfımızın %90'ı eğitim öğretime tam şekilde katılamayacak olup sonrasında sınıfta kalma bir yılın sonunda da üniversiteden atılma  söz konusu olacaktır. Bu bir dönem boyunca emek ve para harcayan bizler için kötü olacağı gibi 102 kişiden 90’ının sınıfta kalması veya atılması üniversitemizin de imajını kötü yönde etkileyecektir. 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.
50 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.