Kampanya Kapatıldı

ADALET MEZUNLARI İŞSİZ KALMASIN!

Bu kampanya 101 destekçiye ulaştı


Adalet Bakanlığı, Adalet Meslek Liseleri ve Adalet Meslek Yüksekokulları'ndan mezun olan öğrencileri gözetmeksizin her alandan personel istihdamı sağlamaktadır.  Oysa Türkiye'deki hiçbir kamu kurum ve kuruluşu kendi alanında yetiştirilmiş, kalifiyeli personel dışında alım yapmamaktadır. Peki neden Adalet Bakanlığı böyle bir düzenlemeye gitmemektedir? 

Senelerce adalet eğitimi gören, adliyeler, ceza infaz kurumları ve avukat yanlarında staj görerek pratik tecrübe de kazanan adalet mezunları mağdur olmakta ve bu durum görmezden gelinmemelidir!

Adalet Bakanlığı alımlarında öncelikli olarak KPSS puan sıralaması yapılmakta daha sonra listede başarılı olan adaylar klavye sınavına ve sözlü mülakata tabi tutulmaktadır. Binlerce işsiz insanın, devlet memuru olma şansını denediği(!) bu alımlarda adalet mezunlarına öncelik tanınmamaktadır. Gördüğü öğrenim ile KPSS'den yüksek puan alarak listeye giren binlerce farklı alandan insansa Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmektedir...

Sonuç.

Adalet mezunu mu?

İŞSİZ.

Mesleğimizi yapmamıza fırsat verin artık!Bugün M imzanı bekliyor!

M S bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «ADALET BAKANLIĞI: ADALET MEZUNLARI İŞSİZ KALMASIN!». M ve imza atan diğer 100 kişiye katıl.