Açıköğretim Psikoloji Bölümü Toplum Ruh Sağlığına Yapılan Saldırıdır.

Recent news

Başardık: Açıköğretim Psikoloji Bölümü Kapandı!

Saygı değer destekçiler,

Değerli vakitlerinizi ayırarak bu kampanyayı imzaladığınız için hepinize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Ekli haberde göreceğiniz gibi, Cumhurbaşkanı Erdoğan "Açıköğretim psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı" yönündeki görüşünü YÖK'e bildirdi ve bunun üzerine Açıköğretim psikoloji lisans programları Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih kılavuzundan da çıkarıldı.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın mesleğimiz adına ve belki de en önemlisi toplum ruh sağlığı adına yapmış olduğumuz haklı yakarışımıza kayıtsız kalmaması dolayısıyla şükranlarımızı sunuyoruz. 

Psikoloji, sağlıklı bireylerin yetişmesine, toplumda sorun yaşayan bireylerin rehabilitesine ve bireyin iç dünyasında yaşadığı sorunlarla başa çıkmasına katkıda bulunan, toplum sağlığı için önemli bir misyon üstlenen bir bilim dalı olarak hizmet vermektedir. 

Bundan sonra ümidimiz mesleğimizin geriye götürülmemesi, daha iyi hizmet vermememizin önünün açılması ve kalifiye meslek mensuplarının yetiştirilmesinin amaçlanmasıdır. Bu doğrultuda hazırlanacak meslek yasası bizim en büyük dayanağımız olacaktır. 

Sürecin başından itibaren imza kampanyalarıyla, sosyal medyada ve siyasilerimize ulaşarak sesimizi duyuran herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Saygılarımızla...

Ahmet Faruk Burakgazi
2 months ago