24 Haziran 2018 seçimlerinde yurttaşlarımızı DEĞİŞİM için güçbirliğine çağırıyoruz.

24 Haziran 2018 seçimlerinde yurttaşlarımızı DEĞİŞİM için güçbirliğine çağırıyoruz.

0 haben unterschrieben. Nächstes Ziel: 500.
Bei 500 Unterschriften wird die Petition mit höherer Wahrscheinlichkeit in den Empfehlungen gelistet!
Değişim 2018 hat diese Petition an Türkiye Cumhuriyeti'nin Seçme Hakkına Sahip Vatandaşları gestartet.

Türkiye’miz, 16 yıllık ömrünün sonunda artık her yönüyle tükenmiş bir iktidar tarafından, Olağanüstü Hal, bağımlı yargı ve tekelleşmiş medya şartlarında, her bir Türk vatandaşının haklarını ve haysiyetini ayaklar altına alabilecek şekilde yönetilmektedir.

24 Haziran 2018 ülkemiz için bir yol ayrımıdır. Ya mevcut iktidar daha da genişletilmiş Anayasa yetkileri ile yönetimine devam edecek ya da tüm muhalefetin üzerinde anlaştığı bir Cumhurbaşkanı seçilerek kuvvetler ayrımının sağlandığı demokratik sisteme ve hukukun üstünlüğüne geri dönülecektir.

Bu nedenle, her ne görüşte olurlarsa olsun Türkiye Cumhuriyeti’ni var eden değerlere bağlı vatandaş ve muhalefet partilerinin, seçim öncesi ve sonrasında kararlı, uzlaşıcı ve yapıcı bir tavır sergileyerek güçbirligi yapmaları elzemdir.

Ülkemizin refahının, ancak hukukun üstünlüğünün, yargın bağımsızlığının, basın özgürlüğünün, demokratik işleyişin, milli iradeye saygının ve işlerlik sahibi bir Devlet düzeninin var olduğu koşullarda arttırılabileceği son yıllarda iyice gün yüzüne çıkmıştır.

Bu koşulları sağlayacak siyasi ortamı ancak verdikleri oylar ve siyasiler üzerinde kurdukları baskıyla yurttaşlarımız oluşturabilir. Yurttaşlarımızı bu yönde cesaretlendirmek ve harekete geçirmek için
“Türkiye’de Değişim için el ele – 24 Haziran Seçimlerinde Yurttaştan Yurttaşa Güçbirliğine Çağrı” başlıklı metni hazırladık.

Bu metne Facebook ve Twitter üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://www.facebook.com/groups/degisim2018/

https://twitter.com/degisim2018

Tüm vatandaşlarımızı, isimleriyle cisimleriyle ChangeOrg sitesi üzerinden imza vererek çağrımıza katılmaya, gücümüzü arttırmaya davet ediyoruz.

Eğer bu ChangeOrg sayfasında imza atmanın yanında, niçin imza attığınıza dair bir yorum yazarsanız yurttaş olarak sesimiz daha güçlü çıkar!

Eğer yorumunuzun başında 

1)    Adınızı, Soyadınızı
2)    Mesleğinizi
3)    Doğduğunuz yer ve yılı

belirtir iseniz

halkın her kesiminden, Türkiye’nin her yerinden ve her yaştan vatandaşımızın aynı ortak hedefte apaçık birleştiğini daha kuvvetli bir şekilde göstermiş oluruz!

0 haben unterschrieben. Nächstes Ziel: 500.
Bei 500 Unterschriften wird die Petition mit höherer Wahrscheinlichkeit in den Empfehlungen gelistet!