کمپین جمع آوری امضا جهت برگزاری مجازی امتحانات علوم پزشکی، تضمین تامین اقلام حفاظتی

کمپین جمع آوری امضا جهت برگزاری مجازی امتحانات علوم پزشکی، تضمین تامین اقلام حفاظتی

Started
June 3, 2020
Petition to
دکتر نمکی
Signatures: 5,915Next Goal: 7,500
Support now

Why this petition matters

Started by RF KM

کمپین جمع آوری امضا جهت برگزاری غیرحضوری و مجازی امتحانات دانشگاه‌های‌ علوم پزشکی، تضمین تامین اقلام حفاظتی برای دانشجویان و برگزاری مجازی کلاس‌های درس برخی از دروس عملی علوم پزشکی

جناب آقای دکتر سعید نمکی؛ ریاست محترم ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ما جمعی از دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور با توجه به آغاز موج دوم گسترش اپیدمی کرونا ویروس و خطر بازگشایی دانشگاه‌ها، با توجه به اجتناب ناپذیر بودن بازگشایی دانشگاه‌ها، درخواست برقراری امتیازاتی برای دانشجویان را داریم تا حضور در خوابگاه‌ها، رفت و آمد بین شهری و حضور در کلاس‌های درس به حداقل برسد

1- تقریبا اکثر دانشگاه‌های وزارت علوم، آزمون‌های دروس نظری خود را به شکل تمام مجازی برگزاری خواهند کرد. دانشجویان علوم پزشکی نیز با توجه به برخورد نزدیک با بیماران مبتلا به کرونا و حضور تعداد بسیار بیشتری از دانشجویان علوم پزشکی در خوابگاه‌ها به نسبت دانشگاه‌های وزارت علوم، مستحق برگزاری آزمون‌های غیرحضوری می‌باشند. وزارت بهداشت تاکنون هزینه زیادی برای ارتقا سامانه آموزش مجازی «نوید» دانشگاه علوم پزشکی مجازی انجام داده است و این سیستم زیرساخت لازم را جهت برگزاری آزمون‌های مجازی دارا می‌باشد و امکان برطرف مشکلات تا هفته‌های آینده وجود دارد. پیشنهاد می‌گردد که تمامی آزمون‌های تئوری به شکل مجازی در سیستم آزمون‌های مجازی وزارت بهداشت برگزار گردد.

2- از گوشه و کنار کشور خبر می‌رسد که برخی از دانشگاه‌ها به دانشجویان خود اعلام کرده‌اند که برخی یا تمامی اقلام حفاظتی را خودشان تهیه کنند که این موضوع کاملا خلاف دستورالعمل معاونت بهداشتی، معاونت دانشجویی و معاونت آموزشی وزارت بهداشت می‌باشد. پیشنهاد می‌گردد که تا زمان تامین دقیق و کامل اقلام حفاظتی به میزان لازم، بازگشایی در دانشگاه‌های دچار نقص، به تعویق بیوفتد. فعالین صنفی علوم پزشکی آمادگی خود را جهت نظارت بر نحوه توزیع اقلام حفاظتی اعلام می‌دارند.

3- در برخی از دروس علوم پایه و بالینی رشته‌های علوم پزشکی با توجه به آنکه در آزمایشگاه‌ها امکان تهیه فیلم و محتوای آموزشی مناسب وجود دارد و دانشجویان بازخورد مناسبی را از تماشای فیلم‌های آموزشی در زمان ارائه آموزش مجازی برخی از دانشگاه‌ها چه در شرایط فعلی و چه قبل از آن، ثبت کرده‌اند. پیشنهاد می‌شود جهت کاهش تراکم خوابگاه‌ها و جلوگیری از تجمع غیرضروری، برخی از دروس عملی در صورت امکان پس از انجام کار کارشناسی توسط وزارت بهداشت با همکاری و همفکری انجمن‌های علمی دانشجویی، به شکل مجازی ارائه شوند.


دانشجویان علوم پزشکی، از بی مهری‌ها و برخورد جزیره‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی به پدر معنوی خود در راس وزارت بهداشت پناه آورده‌اند و از شما خواهشمندیم که با مصلحت اندیشی، راهگشای درد بی درمان ما باشید. تجدید نظر در تصمیم گیری‌ها و نظارت بیشتر بر اقدامات انجام شده، تضمین سلامتی آینده سازان بهداشت و درمان ایران زمین است.

و من الله توفیق

رونوشت:
- رییس کل محترم نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر ظفرقندی
-جناب آقای دکتر حقدوست معاون محترم آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
- سرکار خانم دکتر سیما سادات لاری معاون محترم دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت
- جناب آقای دکتر علی تاجرنیا معاون محترم توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی و ریاست محترم جامعه دندانپزشکی ایران
-جناب آقای دکتر بهزاد هوشمند دبیر محترم شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

Support now
Signatures: 5,915Next Goal: 7,500
Support now