اتمام حجت و درخواست استعفا از کارکنان مشغول در شرکت‌های تکنولوژیک بازوی استبداد

اتمام حجت و درخواست استعفا از کارکنان مشغول در شرکت‌های تکنولوژیک بازوی استبداد

Started
October 3, 2022
Signatures: 444Next Goal: 500
Support now

Why this petition matters

Started by Iran Jaan

سیستم سرکوب جمهوری اسلامی جز افراد مسلح در خیابان‌ها که با گلوله از منتقد استقبال می‌کنند، افراد دیگری را هم در شرکت‌های فناوری به کار گرفته.

شرکت‌هایی مانند سحاب (سحاب پرداز)، زعیم، یافتار (یافتار پژوهان پیشتاز رایانش)، امن‌افزار شریف و دوران (داده‌پردازان دوران) بازوی سرکوب حکومت در فضای دیجیتال هستند. 


ما در ماجرای اخیر شاهد همبستگی بی‌سابقه، افزایش حافظه تاریخی عموم مردم، و رسیدن به عقل جمعی بودیم که پیش‌زمینه‌ی همه این‌ها، گردش آزاد اطلاعات بوده است. بنابراین سرکوبگر پشت رایانه نه‌تنها کم از سرکوبگر خیابان ندارد، بلکه به صورت گسترده‌تر یک ملت را از برخورداری از دانش بازمی‌دارد و موجب عقب‌ماندگی تمام مردم می‌شود.

در شرایطی که بخش بزرگی از مردم‌ به علت‌های مختلف، شرایط تحصیل و کسب اطلاعات را از روش‌های پیچیده‌تر ندارند، فیلترینگ گسترده در جهت مسدودکردن گردش آزاد اطلاعات برابر با نابودی ملت، و بنابراین سرزمین ایران است.

قصه‌های «مأمور معذور» -وقتی مردم در خیابان‌ها جان خود را از دست می‌دهند و دانشجویان بی‌آنکه کوچک‌ترین جرمی مرتکب شده باشند در دانشگاه محاصره و زندانی می‌شوند،- خریدار ندارد.

از طریق این بیانیه، ما مردم، از کارکنان این شرکت‌ها درخواست می‌کنیم از شغل خود استعفا دهند. شرافت مرزهای مشخصی دارد، و اگر در داخل کشور بازوی سرکوبید اما پس از آن به سرزمین‌های آزاد مهاجرت می‌کنید تا در کمپانی‌های خارجی، آینده خود را دنبال کنید، قطعا شرافت را خدشه‌دار کرده‌اید. درخواست استعفا از کارکنان این شرکت‌ها غیرمنطقی نیست: با توجه به بازار داغ مشاغل تکنولوژیک، آن‌ها می‌توانند به‌سرعت شغل تازه‌ای بیابند.

از مدیرعاملان و فعالان فناوری درخواست می‌کنیم، در صورتی که کارکنان این شرکت‌ها از استعفا خودداری کردند، از ارتباط با آن‌ها در پلتفرم‌های آنلاین از جمله لینکدین خودداری کرده (بلاک کردن) و با عدم استخدام آن‌ها را تحریم کنند. بدیهی است که در صورت ادامه شرارت‌ شرکت‌های نام‌برده، میتوان با پیگیری تحریم آنها در مجامع بین‌المللی، امکان مهاجرت را به صورت دائمی از کارکنان و مدیران آنها گرفت.

گرچه این درخواست شاید کمی به‌دور از میانه‌روی‌ست، امروز شرایط ایران در وضعیتی رادیکال قرار دارد.

لطفا اگر برایتان مقدور است، این کارزار را در صفحه‌های شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر، اینستاگرام و لینکدین حتما به اشتراک بگذارید.

 

مدرک برای شرارت این شرکت‌ها (گرچه برای فعالین فناوری در ایران بدیهی است):

مشاهده شخصی مستقیم

کالین اندرسون 

مشاهده شخصی

مشاهده شخصی مستقیم

 

صفحات لینکدین برخی از کارکنان این شرکت‌ها:

سحاب

امن‌افزار شریف

دوران

Support now
Signatures: 444Next Goal: 500
Support now