הפנייה של 50 הנובליסטים: הוציאו פחות על הצבא, יותר על רווחת האדם!

הפנייה של 50 הנובליסטים: הוציאו פחות על הצבא, יותר על רווחת האדם!

Started
December 12, 2021
Signatures: 64,428Next Goal: 75,000
Support now

Why this petition matters

Started by The Global Peace Dividend Initiative

בדצמבר 2021, למעלה מחמישים חתני פרס נובל ונשיאי חברות מלומדים חתמו על ערעור ל"דיבידנד לשלום עולמי". בבחינת מרוץ החימוש הגלובלי המואץ, הם הציעו לכל המדינות החברות באו"ם לנהל משא ומתן על הפחתה משותפת של 2% מההוצאה הצבאית השנתית שלהן. הם גם הציעו שמחצית מהמשאבים שנחסכו בהפחתה זו יוקצו לקרן עולמית למאבק בשינויי אקלים, מגיפות ועוני קיצוני.

בתקופה 2025-2030, 'דיבידנד השלום' שייצר ההצעה של זוכי הפרס יעלה על טריליון דולר אמריקאי - סכום השווה לסך ההשקעות באנרגיה מתחדשת ברחבי העולם, ופי שישה מהכספים הזמינים למחקר וטיפול בסרטן. HIV/איידס, שחפת ומלריה גם יחד.

בעידן של אתגרים הולכים וגדלים לרווחת האדם, המשאבים החדשים האלה יכולים להשפיע לטובה על חייהם של מיליונים, ללא עלות אפסית למדינות.

אנו, החותמים על העצומה הזו, תומכים מאוד ביוזמת הנובליסטים ומבקשים מכם, האדונים גוטרס, ביידן, ג'ונסון, מקרון, פוטין ושי, להתחיל במשא ומתן על הסכם כזה בהקדם האפשרי.

אלברט איינשטיין ציין כי אדם "לא יכול למנוע בו זמנית מלחמה ולהתכונן למלחמה". כיום, אינטלקטואלים מובילים פורסים נתיב למניעת מלחמה ולהתכונן לעתיד משותף משגשג. כמזכ"ל האו"ם ומנהיגי החברות הקבועות במועצת הביטחון של האו"ם, אנו מבקשים מכם ללכת בדרך זו בשמנו.

#GlobalPeaceDividend @antonioguterres @JoeBiden @BorisJohnson @EmmanuelMacron @KremlinRussia_E @MFA_China

למידע נוסף על דיבידנד השלום העולמי, בקר בכתובת www.peace-dividend.org

Support now
Signatures: 64,428Next Goal: 75,000
Support now

Decision Makers