В'язні Кремля беззахисні перед COVID-19. Ми повинні стати їхнім голосом!

В'язні Кремля беззахисні перед COVID-19. Ми повинні стати їхнім голосом!

Создано
22 апреля 2020 г.
Направлено:
Рада Європи и еще 5 адресатам
Подписей: 13 887Следующая цель: 15 000
Подписать

Почему эта петиция важна

Автор: Центр Громадянських Свобод

RU / ENG / UA

Необхідна термінова реакція міжнародних організацій та лідерів держав!

Ми закликаємо міжнародні організації – ООН, Раду Європи, Європейський Союз, ОБСЄ, – а також держави, які беруть участь у цих організаціях, негайно вжити заходів, щоб врятувати життя тисяч незаконно позбавлених волі людей на території Росії та окупованих нею Криму і Донбасу.

Сьогодні там за ґратами за сфабрикованими справами перебувають українські вчені, медики, громадянські журналісти, письменники, правозахисники, підприємці, люди робітничих професій.

Усім, хто має уявлення про місця позбавлення волі в Росії та окупованому Криму, очевидно, що керівництво цих установ не може виконати рекомендації ВООЗ для захисту від коронавірусу. Самі по собі вони несуть підвищений ризик для розповсюдження інфекції. Камери переповнені в'язнями. Нормальна вентиляція просто відсутня. Маски для хворих на респіраторні захворювання недоступні. Люди не можуть дотримуватися елементарної гігієни рук. 

Навіть у "зразкових" медико-санітарних службах не вистачає персоналу, відсутні препарати й обладнання. Вони не можуть вилікувати навіть найпростіші захворювання, що вже говорити про такий виклик, як СOVID-19. 

Ситуація в окупованому Донбасі ще більш драматична. Уже шість років до ув'язнених не має доступу Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Крім так званих "офіційних" установ, існують секретні місця позбавлення волі. Наприклад, згадана в останньому звіті Управління Верховного комісара ООН із прав людини "Ізоляція". 

Багато установ непридатні навіть для короткострокового перебування людей. У Донецькому СІЗО на 10 посту людей утримують у підвалі без доступу денного світла, де по підлозі бігають щури і тече каналізація. 

Ув’язнених ґвалтують, б'ють, катують струмом, виривають нігті і зуби, позбавляють сну, води та їжі, погрожують розправою із членами сім'ї. Тому немає жодних ілюзій, що у разі поширення коронавірусу їм будуть надавати медичну допомогу. 

"У в'язниці людина просто позбавлена можливості захистити себе", – коментує ситуацію в'язень сумління – кримський татарин Сервер Мустафаєв. Тому саме ми повинні стати голосом заручників Кремля.

Ми вимагаємо негайної реакції міжнародних організацій ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ та їх країн-учасниць, щоб закликати Російську Федерацію:

⬤  звільнити всіх політв'язнів в окупованому Криму і Росії, а також використовувати фактичний контроль, який Росія здійснює над частиною Донецької і Луганської областей, для негайного звільнення всіх людей, незаконно позбавлених там свободи.

⬤ скоротити чисельність тюремного населення (з-поміж іншого, шляхом заміни запобіжного заходу на домашній арешт, розширення практики використання умовно-дострокового звільнення та амністії, зокрема, для ув'язнених з політичних мотивів). 

⬤ надати повний і безперешкодний доступ на територію окупованих Росією Криму і Донбасу міжнародним міжурядовим організаціям і міжнародним гуманітарним організаціям, а також до ув'язнених там людей, зокрема, Міжнародного Комітету Червоного Хреста. 

⬤ вжити невідкладних заходів для захисту життя і здоров'я, свободи від катувань та надання медичної допомоги людям, яких Росія утримує як офіційно (в самій Російській Федерації і окупованому Криму), так і через підконтрольні їй незаконні збройні формування на Донбасі.

Подписать
Подписей: 13 887Следующая цель: 15 000
Подписать

Адресаты петиции

  • ООН
  • Рада Європи
  • ОБСЄ
  • Європейський Союз
  • Уряди країн Європейського союзу