Переведення збройного конфлікту на Сході України в мирну фазу

Переведення збройного конфлікту на Сході України в мирну фазу
Почему эта петиция важна
(на русском ниже)
Пункти пропуску в зоні ООС щоденно перетинають тисячі людей, наражаючи своє життя і здоров’я на велику небезпеку. Ряд міжнародних організацій (Human Rights Watch, OSCE, ООН Україна, Українська Гельсінська Спілка) заявляють про часті випадки невиправдано довгого очікування на блокпостах, відсутність належних санітарно-гігієнічних й інших умов, можливість потрапити під обстріл чи натрапити на міни або снаряди під час перетину лінії розмежування. Для розуміння небезпек, з якими стикається цивільне населення внаслідок незавершеного збройного конфлікту на Сході України, влада має орієнтуватися на тісну співпрацю з громадським сектором у процесі прийняття рішень, як на державному, так і на місцевому рівнях. Такий підхід уможливить перехід до мирного вирішення конфлікту шляхом перемовин. У свою чергу, перемовини мають враховувати інтереси і потреби цивільного населення, як з підконтрольних, так і з непідконтрольних Уряду України територій, що є запорукою довгострокового миру. Жіноча мережа задля діалогу та інклюзивного миру, яка об’єднує жінок по обидві сторони конфлікту, висуває наступний список вимог:
- Збільшення кількості пунктів перетину з/на непідконтрольні уряду України території, з облаштуванням безпечних зон очікування та доступом до гуманітарних послуг: туалетів зі столиками для пеленання, можливістю помити руки, питної води, пунктів обігріву, укриття на випадок обстрілів. Організація пунктів надання невідкладної медичної допомоги на всіх КПВВ за державні кошти.
- Відновлення двостороннього прямого залізничного і автобусного сполучення між підконтрольною та тимчасово непідконтрольною територіями України.
- Припинення вогню обома сторонами з метою забезпечення безпеки мирних жителів. Перехід до мирного вирішення конфлікту шляхом перемовин.
- Включення достатньої кількості представниць і представників громадських (жіночих, миротворчих, правозахисних) організацій до переговорного процесу на всіх рівнях: міжнародному, державному, місцевому. Зокрема, це передбачає участь у Мінському чи іншому миротворчому процесі, в обговореннях щодо формування державного і місцевих бюджетів тощо.
- Гарантія безпеки для всіх учасниць та учасників діалогових процесів з обох сторін конфлікту.
Текст вимог було передано Президенту України, учасникам Тристоронньої контактної групи та Голові Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Просимо Вас підтримати цю петицію та зробити пости в соціальних мережах.
Розбудуємо мир разом!
______________________________________________________________
Переведение вооруженного конфликта на востоке Украины в мирную фазу
Пункты пропуска в зоне ООС ежедневно пересекают тысячи людей, подвергая свою жизнь и здоровье большой опасности. Ряд международных организаций (Human Rights Watch, OSCE, ООН Украина, Украинский Хельсинский Союз) заявляют об участившихся случаях неоправданно долгого ожидания на блокпостах, отсутствие надлежащих санитарно-гигиенических и других условий, возможность попасть под обстрел или натолкнуться на мины или снаряды при пересечении линии разграничения. Для понимания опасностей, с которыми сталкивается гражданское население в результате незавершённого вооружённого конфликта на Востоке Украины, власть должна ориентироваться на тесное сотрудничество с общественным сектором в процессе принятия решений, как на государственном, так и на местном уровнях. Такой подход позволит переход к мирному решению конфликта путём переговоров. В свою очередь, переговоры должны учитывать интересы и потребности гражданского населения, как с подконтрольных, так и с неподконтрольных правительству Украины территорий, что является залогом долгосрочного мира. Женская сеть для диалога и инклюзивного мира, которая объединяет женщин по обе стороны конфликта, выдвигает следующий список требований:
- Увеличение количества пунктов пересечения с/на неподконтрольные правительству Украины территории, с обустройством безопасных зон ожидания и доступом к гуманитарным услугам: туалетам со столиками для пеленания, возможностью помыть руки, питьевой воде, пунктам обогрева, укрытию на случай обстрелов. Организация пунктов оказания неотложной медицинской помощи на всех КПВВ из государственного бюджета.
- Восстановление двустороннего прямого железнодорожного и автобусного сообщения между подконтрольной и временно неподконтрольной территориями Украины.
- Прекращение огня обеими сторонами с целью обеспечения безопасности мирных жителей. Переход к мирному решению конфликта путем переговоров.
- Включение достаточного количества представительниц и представителей общественных (женских, миротворческих, правозащитных) организаций в переговорный процесс на всех уровнях: международном, государственном, местном. В частности, это предусматривает участие в Минском или ином миротворческом процессе, в обсуждениях по формированию государственного и местных бюджетов и т.п.
- Гарантия безопасности для всех участниц и участников диалоговых процессов с обеих сторон конфликта.
Текст требований был передан Президенту Украины, участникам Трехсторонней контактной группы и Председателю Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ.
Просим Вас поддержать эту петицию и сделать посты в социальных сетях.
Построим мир вместе!