Şeker hastası olanların da özel sağlık sigortasına sınırsız baş vurabilmesi

Şeker hastası olanların da özel sağlık sigortasına sınırsız baş vurabilmesi

412 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
Başlama tarihi:
Muhatap:
info@allianz.com.tr ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: turgut kalfaoglu

Yurdumuzda şeker hastası olanların özel sağlık sigortasından kısıtlama olmadan yararlanması neredeyse imkansız. Sigorta şirketleri, şeker hastalarının hemen komplikasyon geçireceklerini ve sağlıklı yaşamak istemediğini farz eden bir yaklaşım sergilemektedir. Bu nedenle başvuran kisiyi ya reddetmekte veya birçok kısıtlama yaparak kalp, böbrek, sinir vs gibi birçok konuyu sigorta harici tutmaktadır.

Halbuki şekerini kontrol edebilen hastalar 50 seneden fazla sağlıklı yaşayabilmektedirler. Şeker hastalığı 20 sene önceki hastalık değildir: Bugün otomatik ve anında şeker ölçümü ve ayarlaması sağlayan birçok cihaz bile mevcuttur.

Yurt dışında, bilinçli ve HBA1C (3 aylık şeker ortalaması tahlili) kan düzeylerini düzgün tutabilen hastalara sağlık sigortası yapılmaktadır. Aynı şeyin yurdumuzdaki şeker hastaları için de geçerli olmasını istiyoruz. Yani, şekerimizi kontrol edebiliyorsak (kolay!) ve şeker seviyemizi elle kontrol etmek dışında bir sağlık sorunumuz yoksa, bizler de özel sağlık sigortasından prim farklı ödemeden ve birçok kısıtlama ile karşılaşmadan faydalanabilmek istiyoruz.

 

412 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.