Petition Closed

ÜNYE, ORDU-SOKAKLARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI

This petition had 2,989 supporters


Ünye Barınağı ve sokak hayvanlarının yaşam şartlarının düzeltilmesini talep ediyoruz...

Ünye Belediyesinin Barınağı sokak hayvanlarının tedavisi ve kısırlaştırılması yerine köpek toplama merkezi olarak kullanılıyor.

Ünye Belediye Barınağı, Ünye çöplüğünün yanında olup toplatılan köpekler kısırlaştırılmadan çöplüğe bırakılıyor. Çöplerde yaşayan, beslenmeye çalışan köpekler kısa sürede enfeksiyon kapıyor.

Barınakta iki veteriner görevli var. Ancak tedavı talepleri genelde yerinde olmadıkları için karşılanmıyor, genelde temizlik görevlilerine kalıyor. Kısırlaştırma ya da tedavi konusunda destek sorulduğunda, söylenen çöplükte nasıl olsa enfeksiyon kapacakları.

Köpeklerden genelı uyuz ya da deri hastalıkları dolaşıyor. Bazıları deri kemik. Çöplükten kapılan, yayılan hastalıklar gözle görülebilir düzeyde.

Her doğmuş canlının yaşam hakkı olduğunu, yasalarla birlikte rehabilite merkezi ile, kısırlaştırma ve iyileştirme yapılması gerekliliğini hatırlatarak, bir an önce düzeltmelerin yapılmasını talep ediyoruz.

 • Ünye Belediyesi Barınağı çöplükten uzak yere taşınmalıdır.
  ** Güncelleme 24 Ağustos 2017 : Çöplüğün kapatılacağı iletildi. Tarih verilemiyor.
 • Ünye Belediyesi tarafından görevlendirilmiş veterinerler mesleklerinin öngördüğü gibi yerlerinde olmalı, sokak hayvanlarının tedavilerini yapmalıdır.
  ** Güncelleme 24 Ağustos 2017 : Çöplükteki köpeklerin tedavisine başlanıldığı görüldü.
 • Barınak rehabilite merkezi olarak düzenlenmeli, gerekli ekimpanlarla, eğitimli ve duyarlı veterinerlerle biran önce kısırlaştırma ve iyileştirme işlemleri başlamalıdır.
 • Köpekler yasalarda belirtildiği gibi kısırlaştırıldıktan ve iyileştirildikten sonra alındıkları yerlere bırakılmalıdır. 
 • Barınakta kaldıkları sürece duyarlı ve yaşam haklarına saygılı görevlilerce beslemeleri düzenli yapılmalıdır.
 • Barınağın şartları her canlının yaşama ve var olma hakkına saygılı olacak şekilde düzenlenmelidir. 
 • Belediye yollarda kaza geçirmiş köpeklerin tedavisi için barınağa getirilmesi konusuda halkı teşvik edici, eğitici çalışmalar yapmalıdır.
 • Belediye gönüllü hayvanseverlerle birlikte çalışabilecek şekilde biran önce çalışmalara başlamalıdır.
  ** Sahadaki gönüllümüz gözlemliyor mümkün olduğu kadar. Yaklaşım olumlu şimdilik.

Şehirdeki ilgili gönüllümüz Gizem Çimen dir.

Daha fazla bilgi alabilmek için lütfen ekteki sosyal medya sayfasından takip edebilirsiniz. https://www.facebook.com/UNYE-Barinagi-Sokaklarin-Cigligi-1389786251134848/

NOT: Gizem Cimen Ordu Sahipsiz Patiler Facebook grubunun gonullu  uyelerinden biri olmasina ragmen baglar gonulluluk uzerine kurulmustur.
Ordu Sahipsiz Patiler grubu hic bir dernekle direk calismamaktadir. Projeler dahilinde herhangi bir dernekle , prensiplerine, tarzina uydugu muddetce calisma hakkini sakli tutar.
Unye Barinagi, cevresindeki hayvanlar icin en iyi olacak cozumler gelmesine yardimci olan herhangi bir dernege de olumlu yaklasir. Amacimiz sadece ve sadece egolardan uzak hayvanlarin iyi olmasidir. Today: Aynur is counting on you

Aynur Ateş needs your help with “Ünye Belediyesi: ÜNYE, ORDU-SOKAKLARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI”. Join Aynur and 2,988 supporters today.