Kampanya Kapatıldı

Üniversitelerde ikinci öğretimler için uygulanan Harç (Haraç) kaldırılsın!

Bu kampanya 111 destekçiye ulaştı


Değerli Kardeşlerim,

Sizlerde takdir edersiniz ki üniversitelerde  uygulanan harç  2012 yılında sadece örgün öğretimler için kaldırılmıştı. Bu durum bir çok üniversiteli arkadaşımızı mutlu ederken bir o kadarını da ayrımcılık yapılıyor gerekçesi ile rahatsız etmiş oldu.

 Asıl kaldırılması gereken harç ikinci öğretimlere uygulanan harç olması gerekirken  Buna karşın örgün öğretimlerin harcı kaldırılıp Üniversitelerde harç kaktı haberleri yapılarak bunun üzerinde prim elde edildi. 

zaten örgün öğretim öğrencileri cüzi miktarda harç ödüyordu. Hatta örgün öğretim harç öderken ikinci öğretimler Haraç ödüyor dememiz daha doğru olur.

Bu ayrımcılığa son verilmesi adına bu harç uygulamasının tamamen kaldırılmasını gerekli mercilerden istirham ediyoruz.

Bildiğiniz üzere Anadolu dan gelen bir çok ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz Sırf harç parasını denkleştiremediği için ders kaydını yapamayıp maalesef okulunu uzata bilmekte...

Siz değerli arkadaşlar,  Başlatmış olduğumuz bu kampanyaya destek vererek bir çok arkadaşımızı bu harç/haraç tan kurtarmış olacaksınız. Bunun bilincinde olarak sizlerden desteklerinizi bekliyorum.

Selçuk AKKUŞ

 Bugün Selçuk imzanı bekliyor!

Selçuk AKKUŞ bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Üniversitelerde ikinci öğretimler için uygulanan Harç (Haraç) kaldırılsın!». Selçuk ve imza atan diğer 110 kişiye katıl.