Özel Okul Öğretmen Maaşları Taban 10​.​000 Olmalıdır!

Özel Okul Öğretmen Maaşları Taban 10​.​000 Olmalıdır!

Başlama tarihi:
8 Mayıs 2022
Muhatap:
Milli Eğitim Bakanlığı (03124132680)
İmzalar: 10.814Sonraki Hedef: 15.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Hakan Şahin

Bilindiği üzere istisnai durumlar olmadığı üzere özel okul öğretmen sözleşmeleri Eylül'den Eylül'e olacak şekilde bir senelik süreli sözleşme olarak yapılmaktadır. Öğretmenlere Eylül sözleşmesi başlangıcı ile teklif edilen ücretler ilk olarak Ekim ayında yatmaktadır. Günümüzün ekonomik koşulları dikkate alındığında, çeşitli özel okullar tarafından 2022-2023 eğitim öğretim yılı için teklif edilen ücretlerin 6000-6500, hatta daha az olduğunu duyuyoruz. Bu durum, Ocak ayında belirlenmekte olan asgari ücret zamları ile birlikte, öğretmenlerin emeğinin hiçe sayıldığını, nitelikten ve sosyal imkanların zenginliğinden uzak bir durum ortaya koymaktadır. 

Türkiye'nin her noktasında, kendini en başarılı ya da nitelikli olarak gören okulların dahi bu tür ücretleri öğretmenlerine sunduğu aşikardır. Bu durumun önüne geçilmesi, özel okullarda bulunan öğretmenlerin sosyal imkan kısıtlılığından uzak, herhangi bir ekonomik zorluğa bağlı olmaksızın en iyi şekilde görevini yerine getirebilmesi şarttır. Bu yüzden Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Özel Okullar Birliği'nin bu konuda belirleyici bir şekilde etkin olması gerekmektedir.

Unutmayalım, okulu okul yapan öğrenci ve öğretmendir. Öğrencilere en iyi şekilde eğitim vermeyi hedefleyen öğretmenin, hiçbir olumsuz düşünce yapısı ile dersine girmemelidir. Nitelikli ve mutlu öğretmen, geleceğin etkin bireyleri olacak öğrencilerimizi, en iyi şekilde yetiştirecektir.

Hemen destekle
İmzalar: 10.814Sonraki Hedef: 15.000
Hemen destekle